Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudjuk, hogy melyik...

Honnan tudjuk, hogy melyik irányba folyik az idő?

Figyelt kérdés
Honnan tudjuk, hogy a cselekedeteinknek a kiváltó oka időben korábban volt?
2020. nov. 20. 14:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
10 a 8-ast sem? egyébként a kérdésed nagyon érdekes.
2020. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
a 8-ast a legkevésbé.
2020. nov. 20. 16:47
 13/32 anonim ***** válasza:
nem te dobtad föl nem olyan rég az axiómás kérdést? xD
2020. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
nem hinném
2020. nov. 20. 16:54
 15/32 anonim ***** válasza:
kedves Kérdező, bárki bármit is mond, az idő a másik irányba folyik.
2020. nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:

Mert a te genetikai kódod a szüleid két kódjából állt össze. Ha fordítva lenne, és születésedkor ketté osztódtál, anyádra és apádra, akkor hogy hoztad össze azokat a DNS kódokat, amiket egyikükből sem örököltél?


(Lehet hülyeséget írtam, nem értek a DNS-hez, sem az örökléshez.)

2020. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:

Arra utaltam, hogy ha fordítva folyna az idő, és a születésed lenne a "halálod", akkor te megszűnnél létezni mint információ, de hogy és miből jön létre az az információ ami benne nem létezett, de létrejött anyádban és apádban?


Tehát ha nem minden tulajdonságát örökölted a szüleidnek, és fordítva folyna az idő, akkor a szüleid teljes DNS tulajdonságai amik benned nem szerepeltek, miből keletkeznének?


Az az információ honnan jönne létre?


Mert te belőlük jössz létre, fele-fele? arányban. Egy új kód, új blokklánc jön létre a születésedkor. De fordítva elvileg nem tudod létrehozni, a nem öröklött tulajdonságokat. Ha f

2020. nov. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Én se értek a genetikához, de mivel a genetika is a fizikán alapul, ezért a genetika is folyhat visszafelé. Nincsenek olyan fizikai törvényeink, amelyek kizárnák a folyamatok visszafele való megtörténését.
2020. nov. 20. 20:33
 19/32 anonim válasza:

DE én információelméletről beszéltem, amihez szintén nem értek.


Arra gondolok, hogy miből hozod létre "visszafelé gondolkodva" saját magadból az ő át nem örökített információit (DNS kódrészleteket)?


Vagy ha fizikai oldalról közelítjük, az anyatejet amiből a sejtjeid lettek honnan termeled meg?


Az idő az energia. Az ősrobbanást elfogadva és alapul véve, egy pillanat alatt jöttek létre az idő és vele együtt a periódusos rendszer alapjai. Gyakorlatilag végigsöpört a robbanás és létrehozott mindent.

Na most visszafelé haladva nem tágulna az univerzum, hanem szűkülne, tehát a csillagok egymáshoz képesti távolsága nem nőne, mint most, hanem csökkenne.


Igazából a kérdést sem értem, mármint értem, csak nem tudok visszafelé gondolkodni, hogy az idő mitől lenne visszirányú. Mihez képest?

Nem értek semmihez, szóval vitázni sem tudok.

2020. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

"Nem értek semmihez, szóval vitázni sem tudok."


Hát igen, ez egy súlyos probléma.


Az információelméletet nem kell idekeverni. A fizika megengedi bármilyen folyamat visszafele lejátszódását. Ha ledobsz egy nagy követ a földre, akkor a kő mozgási energiája rugalmas hullámként terjed tovább a talajban (te magad is érezheted a talpad alatt). Ez a folyamat visszafele is lejátszódhat: ha rugalmas hullámok haladnak a talajban egy kő felé, akkor az a kő fel fog emelkedni, mikor odaérnek a hullámok. Ugyanígy igaz ez bármilyen kémiai folyamatra is. Tehát minden általad felhozott példa megtörténhet visszafele is.

2020. nov. 20. 21:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!