Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szájvíz, rágógumi, cukorka...

A szájvíz, rágógumi, cukorka miért és hogyan befolyásolja a covid tesztet?

Figyelt kérdés

Kaptam tájékoztatást, hogy a tesztre mit nem csinálhatok amikor kijönnek ezek:


- ne egyen vagy igyon,

- ne mossa meg a fogát, és semmiképpen ne használjon szájvizet,

- mindennemű rágógumi, cukorka, szopogatós tabletta kerülendő.


Ezek mégis miért befolyásolják a teszt eredményét? Pozitív vagy negatív irányba? Én reggel mindig iszom citromos teát, cukorral. Ha még fogat is mosok utána akkor pozitív lehet a tesztem pusztán emiatt? Vagy éppen ez fedi el a koronavírus kimutatását?



2020. nov. 22. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha PCR tesztet csinálnak, akkor lesz egy minta, amit az orrodból vesznek, meg egy, amit a szádból. Utóbbi esetében bármi, ami tisztára öblíti a szájad felszínét rontja a teszt hatékonyságát, azaz nagyobb lesz az esélye a hamis negatív tesztnek, amikor fertőzött vagy, a teszt mégis negatív.
2020. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
66%

A felsorolt dolgoknak van némi fertőtlenítő képessége.

Ahhoz kevés, hogy megvédjenek a fertőzéstől, de ahhoz elég, hogy meghamisítsák a tesztet.

2020. nov. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit befolyásolja az eredményt is, de a valódi ok emögött az, hogy ne hányd le a mintavevőt, ha lenyúl a garatra.
2020. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha sós vizes hipertóniás sprayel még az orromat is befújom, nem mutatja ki a teszt? Köszi a válaszod. Nem akarok covidos lenni.
2020. nov. 23. 16:22
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Khm, nem attól leszel covidos, hogy a teszt mutatja-e.
2020. nov. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!