Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fel lehet tenni az emberek...

Fel lehet tenni az emberek nagy részét a pszichopátiás spektrumra?

Figyelt kérdés
30 éves megfigyeléseim szerint nagyon eltér az emberekben az érzelmekre, empátiára való hajlam. Van 2-3% akik a spektrumon bal végén lennének, ezekben nulla empátia, szeretet van. Belőlük kerülnek ki a sorozatgyilkosok, de a vállalatigazgatók, törvényszéki bírók, ügyvédek, sebészek stb. Aztán szerint valahol a spektrum közepén van az emberek 40-50%-a. Relatív többségben vannak ezért a világ az ő mintájukra formálódott, nekik kedvez leginkább. Ők a kiegyensúlyozottak, akik bár képesek alacsony szinten empátiát, szeretetet, kötődést, bűntudatot érezni viszont mivel nem elég erősek ezek az érzelmek ezért ezek az emberek nagyon kettős, jó és rosszra is egyformán hajlamos emberek. Aztán 20-30% valahol háromnegyedénél jobbra helyezkednek el, ők a jó emberek, akik viszont relatív kisebbségben vannak, a világ nem éppen nekik kedvez de boldogulnak. A jobb végén pedig úgy 3-4% helyezkedhet el, ők az empaták, vagyis azon emberek akikben a jóra való hajlam annyira erősen dominál, hogy talán másnak ártó cselekedet nem is lennének képesek elkövetni, még ha fegyvert tartanának a fejükhöz sem, nem tudnának elszámolni a lelkiismeretükkel. Tulajdonképpen őket a spektrumra nem is kellene ráhelyezni, mert minden élethelyzetben domináns náluk az empátia, szeretet, lelkiismeret stb.
2020. nov. 29. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Te már fel is tetted őket, szóval fel lehet :)

Ugyanakkor az empatikus = jó összefüggést én megkérdőjelezem. Pl. a sebész rossz lenne, mert fájdalmat okoz az embereknek?

2020. nov. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Atlag eloszlasnak - Gauss görbenek - hivkak amit leirsz es pont igy lehet sz embereket elhelsezni a ket vegpont kozt.
2020. nov. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsit naiv ez a jó-rossz megközelítés. Próbálod úgy leegyszerűsíteni az összképet, hogy jó színben tűnj fel benne. Sokadik ilyen kérdés, és én inkább látok benne erős frusztráltságot, mint valódi kérdést.
2020. nov. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Tegyük félre azt, hogy én hová helyezném magam. Nem is tettem erről említést.


Én csak a megfigyelésemről szeretnék beszélni.


Miért naiv az a megközelítés miszerint az empatikusabb emberek hajlamosabbak, vevőbbek a jóra. Szerintem ez a logika próbáját is kiállja.

2020. nov. 30. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!