Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kína és Oroszország szerint a...

Kína és Oroszország szerint a koronavírus Kínán kivülről érkezett Kínában. Akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
Ha két nagyhatalom szerint nem Wuhanból ered, akkor mi itt Európában miért okoskodunk úgy, hogy minden bizonnyal onnan ered?
2020. nov. 30. 20:15
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]


Igazából úgy tűnik, hogy a kínai eredetet leginkább az angolszász országok, ezek belül Amerika és az Egyesült Királyság nyomják a legkeményebben.


Más országok sokkal mérsékeltebbek. Például az olaszok már kimutatták a koronavírus antitestet tavaly szeptemberben, októberben vett vérben is.

2020. nov. 30. 20:27
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Amerika szerint Kínábol ered. Kína szerint Amerikából. Oroszország szerint pedig VAGY Kínából, VAGY Amerikából. Nem kellett hozzá nagy ész, hogy egymásra fognak mutogatni. A teljes igazságot senki sem tudja, de valószínű, hogy régóta köztünk van ez a vírus, csak most mutálódott annyira, hogy látványos megbetegedéseket okozzon.
2020. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az igazságot keresed vagy azt, a politika mire képes bármit felhasználni?

Ez nem olyan jelenség, amiben volt "első". Azt ugyanis nem lehet észrevenni.

Mára tudjuk, hogy az igaz, hogy Kínában észlelték először, mint problémát. És azt is, hogy előtte néhány hónapban már több európai országban létezett, de senki nem vette észre. Sőt, arra is rájöttek, valami denevérfaj gazdaállat, az első terjesztés úgy történhetett, hogy a denevér megharapott valami ember által fogyasztott kisállatot. Ilyen helyzet kísérletileg igazolható, de a tényleges eseményre soha nem jöhetünk rá, mert annakidején azt nem vette észre senki (pontosabban a tüneteket más oknak tulajdonították, és ilyesmi nem lett feljegyezve).


Ezért állítani bármit lehet, de aki azt állítja, hogy pontosan le tudja vezetni a keletkezését, az garantáltan hazudik, és ez később is így lesz. Elveszett információ nem pótolható.

2020. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3


De azért ez nem mindegy. A denevér-elmélet csak azért állja meg a helyét mert Kínába teszik az eredet helyét. Mivel ott vannak vadhús állatpiacok és mivel ott tradicionálisan esznek mindenféle vadat.


Ha elvetnék a Kínai eredet elméletet már nem lenne annyira egyértelmű az állat eredet elmélet sem.


Tehát ennek az elméletnek szüksége van Kínára!

2020. dec. 1. 12:54
 5/9 sadam87 ***** válasza:

#4

Az állati eredet elmélet nem azon alapul, hogy Kínában észlelték először a vírust, hanem azon, hogy a vírus örökítőanyagát összehasonlították állati koronavírusok örökítőanyagával és nagy fokú hasonlóságot találtak. A tobzoska köztes terjesztőként merült fel, és találtak olyan koronavírust benne (amúgy épp kínai kutatók), aminek a genomja 99% hasonlóságot mutatott a SARS-CoV-2 koronavírussal.

[link]

Amúgy sem értem, hogy az állati eredethez miért volna szükség Kínára.


Amúgy az nagyjából mindegy, melyik ország politikai vezetése mit mond a vírus elredetéről. (Nyilván mindegyik azt mondja, hogy nem őtőle ered.) Ami számít, az az, hogy melyik modell van alátámasztva tudományosan. Márpedig jelenleg egyértelműen a Kínai eredet a legjobban alátámasztott tudományosan.

(A 2019 előtti európai jelenléte a koronavírusnak elég bizoonytalanul van alátámasztva. Azt az általad linkelt cikkben is leírják, miért. Amúgy ez arra sem ad magyarázatot, hogy ha korábban jelen volt a vírus, akkor miért nem okozott járványt.)

Amúgy a kínai adatokat erősen fenntartással kell kezelni, elég erős bizonyítékok vannak arra, hogy hamisították őket:

[link]

2020. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt valamikor a SARS. Emlékeztek még rá? Most visszajött, ez a SARS-2, más néven COVID-19.
2020. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az az igazság, hogy a kínaiak szeretnek és szoktak hazudni. Tudni még nem annyira tudnak, de azért abban is fejlődnek.
2020. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5


“Az állati eredet elmélet nem azon alapul, hogy Kínában észlelték először a vírust, hanem azon, hogy a vírus örökítőanyagát összehasonlították állati koronavírusok örökítőanyagával és nagy fokú hasonlóságot találtak. A tobzoska köztes terjesztőként merült fel, és találtak olyan koronavírust benne (amúgy épp kínai kutatók), aminek a genomja 99% hasonlóságot mutatott a SARS-CoV-2 koronavírussal.

[link]

Amúgy sem értem, hogy az állati eredethez miért volna szükség Kínára.“


És mégis Kínába helyezik a vírus kiindulópontját. Ezt pedig azért mert ott észlelték először. Pedig ez még nem jelenti azt, hogy ott is ment végbe az állatról emberre való átterjedés.


“Ami számít, az az, hogy melyik modell van alátámasztva tudományosan. Márpedig jelenleg egyértelműen a Kínai eredet a legjobban alátámasztott tudományosan.“


És ez az alátámasztás arra alapszik,hogy a kínaiak mindenféle vadat összeesznek, köztük tobzoskát, denevért?

2020. dec. 3. 11:28
 9/9 sadam87 ***** válasza:

"Pedig ez még nem jelenti azt, hogy ott is ment végbe az állatról emberre való átterjedés."

Ez így önmagában igaz.

"Ezt pedig azért mert ott észlelték először."

Nem csak ezért. Például ott okozott először járványt is. Továbbá tudásom szerint a vírus filogenetikai vizsgálata is a kínai eredetet erősíti meg. Illetve ha jól tudom, a vírusra legjobban hasonlító állíti koronavírusok is ott találhatóak meg (bár ebben nem vagyok biztos).


"És ez az alátámasztás arra alapszik,hogy a kínaiak mindenféle vadat összeesznek, köztük tobzoskát, denevért?"

Nem azon alapszik. Tudtommal jelenleg már nem is tartják valószínűnek, hogy a wuhani vadállatpiacról indult ki a járvány. (Bár az ilyen piacok tényleg kockázatot jelentenek abból a szempontból, hogy állítokról átterjedhetnek kórokozók emberre.)

Az mindenesetre tény, hogy még nagyon sok mindent nem lehet tudni a vírus eredetéről. Itt egy jó interjű (angolul) többek között erről a témáról. A megkérdezett szakértő több lehetséges eredetet is felvázol.

[link]

2020. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!