Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehetne megnézni a Szaturn...

Hol lehetne megnézni a Szaturnusz és a Jupiter együttállását december 21.-én?

Figyelt kérdés

A csillagászok már várják a ritka jelenséget, amikor a Jupiter és a Szaturnusz látszólagosan együtt állnak, azaz a földről nézve egy pontban lesznek. Mennyire lesz látványos ez az együttállás szabad szemmel?

Elképzelhető, hogy Budapesten van olyan csillagvizsgáló, ahol megengedik, hogy csillagászati távcsővel is megnézzem?



2020. dec. 11. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A járvány miatt valószínűleg zárva lesznek a csillagvizsgálók a közönség előtt. De szerintem szabad szemmel is érdekes, ritka látvány. Fotók is biztos lesznek majd a neten.


[link]

[link]


Engem inkább az izgat, hogy mennyire lesz tiszta az ég, mert egyelőre folyamatosan borult az idő.

2020. dec. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már most is közel vannak egymáshoz, csak borult az idő.
2020. dec. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tsirche ***** válasza:
Jelenleg az előrejelzés szerint felhős, csapadékos idő várható azokra a napokra, ráadásul mire besötétedik elég közel lesznek a horizonthoz.
2020. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elég szomorú vagyok.... akkor esélytelen a dolog?
2020. dec. 12. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Mire besötéltedik, elég alacsonyan lesznek délnyugaton, csak tiszta idő és tiszta horizont kecsegtethet.
2020. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyelőre úgy tűnik, hogy Magyarországról esélytelen. :(
2020. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán majd ez jobban látszik:

"2021. július 13. A Mars és a Jupiter igen szoros közelsége, egymástól 60 ívmásodpercre látszanak."

[link]

2021. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyáron általában tisztább az idő. :) Igen, az jó lenne :)
2021. jan. 10. 02:25
 9/11 anonim ***** válasza:
...A manóba, sehol máshol nem találom ezt az együttállást, csak ott. Szóval bocsánat, az egy csúnya elírás lehet az mcse oldalán. :((
2021. jan. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sadam87 ***** válasza:

Valóban úgy tűnik. :o Azóta át is írták, most már Mars-Vénusz együttállás szererpel ott. Azt legalább máshol is megtaláltam. (Remélem, az oldal készítői nem innen puskáztak. :D )

[link]

2021. jan. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!