Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme van a korona vírus...

Mi értelme van a korona vírus elleni vakcinának, ha a védettséget 2-4 hónapra lehet megszerezni?

Figyelt kérdés

[link]


Még mielőtt valaki azt feltételezné, hogy a vakcina ellen uszítok, elmondanám, hogy erről szó sincs. Elhiszem, hogy van oka a vakcinának, de ezek után kíváncsi vagyok, hogy mi az oka.


2020. dec. 28. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Mennyivel jobb biznisz így.
2020. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Én sem kifejezetten értem, ha kb 6 hónapig nyújt védettséget akkor annak mennyi értelme van. De amúgy az influenza elleni oltás is 1 szezonra jó, sokan azt is használják.
2020. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Az általad linkelt cikk semmit nem állít a védőoltásról, pláne nem olyat, hogy csak 2-4 hónapig tart a védettség.

A cikk a betegségen már átesett emberek szervezetében megtalálható immunanyag csökkenéséről szól.

2020. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A vakcina az nem legyengített vírus darabkák? (én úgy értettem, hogy megbetegedés esetén kb. 6 hónap a védettség. Vakcina esetén akkor hosszabb? )
2020. dec. 28. 10:46
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

"A vakcina az nem legyengített vírus darabkák?"

Nem egészen. Van ilyen vakcina is, de nem CSAK ilyen van.


"Vakcina esetén akkor hosszabb?"

Nem tudhatjuk, hiszen még csak most kezdtek el oltani.

És számos különböző vakcina-megoldás van ráadásul.


Majd idővel kiderül, nyilván lesz utánkövetés élesben is egy kontrollcsoporton, meg ugye a megbetegedésekből is kiderül majd, ha orvoshoz megy valaki, és pozitív lesz a tesztje, akkor pontosan ott lesz, hogy kapott-e vakcinát, melyik típusút, és mikor.


A rövid válasz tehát: még nem tudni biztosan, meddig védenek a vakcinák.


Ettől függetlenül be kell adatni, mert ha csak 4 hónapra vagy védett, már akkor is van annyi haszna, hogy a járvány-szerű terjedést megfékezze.

2020. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
A Pfizer/BioNTech, meg a Moderna nem legyengitett virusokat tartalmaz hanem csak a virus burkanak egy specifikus feherjejet kodolo mRNS lancat ami altal raveszi az immunrendszert hogy gyartson ellenanyagot. Az immunizacio idotartama egyelore nem ismert 100%-osan, akarmilyen 3-4-6 honapokat kijelenteni felelotlenseg.
2020. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Mi értelme bármit is csinálni, ha egyszer úgyis meghalunk?

Na, a kérdés kb. ilyen szintű...

2020. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

na..... szerinted mi értelme lehet ?

évi 2X 6 milliárd embert leoltani.


ahogy hallottam 20 dolcsi, 1 adag vakcina , annyiért adják,mire az emberbe kerül ,még jó néhányan rátesznek egy-kevés jutalékot,


és akkor most végezd el a szorzást,

és találd ki, mennyien laknak jól belőle.

sokan......


mert ahol lobog a tűz......., ott az emberek melegedni akarnak.

2020. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:(
2020. dec. 28. 15:57
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Ez a vakcína nem legyengített vírusdarabka. Semmiféle "legyengítéshez" nincs köze.


Az értelme pontosan az, hogy fél év haladékot kapsz az élethez. Senki sem gátol abban, hogy fél év múlva egy háromnegyed évre védőt kapj, és így tovább. Nélküle viszont mától vagy bizonytalanságban.

Igen, a vakcinának van oka. Az, hogy élhess. Pont ezért hozták létre. Az életet tágabb értelemben kell értelmezni. Ha te élhetsz, más is élhet. Ha elég sokan tehetik, lehet dolgozni, lakást, hűtőgépet, asztalt és más hasznos dolgokat előállítani, egyszóval normális életet élni. Hogy milyen a nem normális? Nézz körül!

2020. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!