Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy LED-es olvasólámpa fényét...

Egy LED-es olvasólámpa fényét tudja hasznosítani a szobanövény?

Figyelt kérdés

Van egy kis citromfa palántám, aminek rengeteg fény kéne, de most nem tudok neki eleget biztosítani.


Ha odateszek mellé időnként egy LED lámpát, az segítene?

A lámpa változtatható hideg-meleg fényű, 150 lumen erősségű.



2020. dec. 29. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Vedd ki a zöldet belőle, azzal semmit nem tud kezdeni.

A többi mehet.

2020. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs benne zöld! Nem RGB, bocsi, ha félreérthetően írtam. A kelvint lehet változtatni, hogy hideg fehér vagy meleg sárga. Azokból melyik lenne jobb neki?

Köszi a választ!

2020. dec. 29. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Fogjál egy prizmát, és nézd meg.
2020. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Természetes fény kell neki! A sima led lémpával nem tud kezdeni semmit, szóval szerintem teljesen felesleges, de árulnak külön erre a célra valókat [link]
2021. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még ha folyamatosan világitanád vele 16 órát minden nap, akkor is nagyon-nagyon soványka lenne az energiamennyiség, amit hasznositani tudna, nemhogy akkor, ha csak időnként odateszed mellé...

1000 lumen napi 16 órában már talán (talán!) jelentene szemmel látható különbséget. De ez sem önmagában, hanem kiegészitőként.

2021. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Alapvetően a déli ablakba tettem ki őket, csak annyira borús állandóan az ég, hogy gondoltam adok nekik egy kis pluszt.

A linket is köszi, a teljes spektrumún én is gondolkodtam, csak eddig nem találtam belőle olyan alakút és méretűt, ami odafér melléjük és nem kell hálózatra se dugni.

2021. jan. 2. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert teljes spektrumút a növényekhez használnak általában, oda meg kell a teljesitmény, a watt, hiszen attól nő a növény, nagyon kisarkitva azt hasznositja (energiát). Nagyobb teljesitményű fényforrás viszont több áramot is eszik (relative). Gondolom te sem szeretnéd naponta 2x cserélni a 4 darab ceruzaelemet a hálózat nélküli lámpában, ezért nincs ilyenhez teljes spektrumú.
2021. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi,igen ez jogos érvelés.
2021. jan. 2. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!