Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Antarktisz egy ország is?...

Az Antarktisz egy ország is? Kihez tartoznak az ottani városok falvak?

Figyelt kérdés
Ok az ANtarktisz egy kontinens, azt is olvastam hogy kutató állomást bárki létesíthet. De sehol nem írják az sok város ami ott található az mihez tartozik? Valakinek azokat is irányítani kell, mert ahol ember él valakinek gondozni kell az utcákat (még ha csak egy is van) szóval a polgármester honnan kapja a pénzt? Vagy minden város önálló és maga szedi az adót? vagy hogy müködik?
2010. aug. 13. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy tudom, hogy az nem tartozik egy országhoz sem, csak kutatóállomások vannak ott.

Amúgy a többi kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

2010. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Antarktiszon nincs város. Kutatóállomások vannak, ahol nyáron néhány hónapot, max. fél évet eltöltenek a kutatók. Ezek nem városok, inkább úgy képzeld el, mint egy egyedülálló nayaralót a tóparton - fél évig üresen áll, a másik fél évben odautaztok, rendet raktok, csináltok ezt-azt, aztán bezárjátok és hazamentek. Minek oda polgármester? :)
2010. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rengeteg doku filmben láttam már városokat olyanokat amiket kimondottan bálna vadászok és más halászok laknak.
2010. aug. 13. 13:44
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

ma 13:44


Azok nem az Antarktiszon vannak, hanem Grönlandon vagy Kanadában.

2010. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Antarktisz (más néven Déli-sarkvidék) a déli szélesség 55. fokától délre fekvő kontinens. Neve a görög ἀνταρκτικός (antarktikosz) szóból ered, jelentése „az Arktisszal szemben”. Az ötödik legnagyobb földrész. Magába foglalja a szűkebb értelemben vett Antarktikát, valamint számos szigetet (Dél-Georgia és Déli-Sandwich-szigetek, Déli-Orkney-szigetek, Déli-Shetland-szigetek). Területe mintegy 14 millió km². Lakatlan (a tudományos kutatóállomásokat nem számítva).
2010. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
2010. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen egyezmény tükrében mi a helyzet az ásványkincsekkel? Például kőolaj kitermelés vagy csak annak kutatása is tilos?
2010. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
az ott levo kutatoallomasok olyanok, mint egy kovetseg barmelyik masik orszagban. az a terulet, amin a kutatoallomas fekszik, annak az orszagnak a felsegterulete, amelyik letre hozta, iranyitja. a tobbi nemzetkozi terulet. tudtommal ipari celra semmilyen tevekenyseg nem folytathato az Antarktiszon, csak tudomanyos.
2010. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A wikipediat én is olvastam.


ès nem grönlandrßol beszélek, hanem Antarktiszról.

Renegeteg báln vadász meg más halászok járnak oda, kisebb városok is vannak. (lehet csak nyáron) de ök kihez tartoznak?


a kutató állomásokat értem. de gondolom egy egy városka valakihez tartozik, vagy valaki irányítja mert ha már 1-nél több ember föleg egynél több országbol ott van akkor ott fejetlenség alakul ki.

2010. aug. 13. 15:30
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Jó nagy hülyeséget hallottál. Antarktiszon nincsenek városok. Csak kutatók járnak oda, bálnavadászok, vagy hasonlók egyáltalán nem.
2010. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!