Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan nézhetnek ki más...

Hogyan nézhetnek ki más bolygók életformái?

Figyelt kérdés

Ha azt vesszük alapul, hogy máshol is van élet. Hogy nézhetnek ki? Hasonlít a földi élethez vagy teljesen más, elképzelhetetlen?


Szerintem vannak alap dolgok, amik mindenhol meg voltak/vannak/lesznek. Vezető faj, esetleg fajok, biodiverzitás, növényekhez és állatokhoz hasonló létformák. Fejlettebb fajoknál 2 nem a fajfenntartáshoz (1 kevés, 3+ meg túl bonyolult összeszervezni). Állatoknak valamilyen vázuk, azokon szövetek, és szervek alakulnak ki. Valószínű van fejük, testük, általában lábuk is (de lehet, hogy pl. csak víz szerű dologból álló bolygó, ahol láb nem szükséges, hanem uszony kell).

Szerintem inkább abban különböznek, hogy milyen anyagokat használnak fel (nem O2 lélegeznek, nem szén alapú, stb.). Valószínű olyan elemek is vannak máshol, ami nálunk nincsenek. Különbözhetnek még színekben, más a látható fény tartományuk.


Ti hogy képzelitek el máshol az életet?


2021. jan. 3. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
A Netflixen pont van egy sorozat amit ezt a témát dolgozza fel, kicsit dokumentumfilm szerűen mutatja be elképzelt bolygók elképzelt élővilágát.
2021. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyelőre egyfajta életet lehet vizsgálni, te is ezeket vetted végig a felsorolásodban. Egy idegen létfoma lehet annyira idegen, hogy fel sem ismernénk.
2021. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk. Teljesen más világokban az élet is másképp fejlődött, de szerintem hasonló környezetben akár még hasonló lények is lehetnek, mint a Földön. Egy nálam sokkal okosabb okosabb ember mondta, h pl egy másik bolygó óceánjában valószínűleg halszerű lényeket találnánk.
2021. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ha máshol is kialakult az élet, akkor valószínűleg ott is valamilyen baktériumszerű létforma lehetett az első. De ez sem biztos. Aztán, hogy onnan milyen irányt vett a fejlődés azt senki sem tudja megmondani, hiszen erős befolyással vannak erre pl. a környezeti tényezők (UV sugárzás, hőmérséklet stb.).
2021. jan. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon különbözőek lehetnek, szerintem ezt az adot bolygó környezete határoza meg (pl. gravitáció mértéke). És ahogy mondod lehetséges, hogy más anyagokat használnak fel energiatermelésre.


És persze mi van akkor ha a környezeti tényezök változnak (hőmérséklet), akkor a az élőlényeknek alkalmazkodni kell és evel is változhat a kinézetük, felépitésük.

2021. jan. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Hasonló környezet, kihívások, szükségszerűség hasonló eredményekhez vezetHET.

De nem feltétlenül.


Szerintem nem tudunk annyi megoldást kitalálni, amennyi lehetséges.


Esetleg arra tudunk jó tippeket tenni, milyen NEM lehet sehol.

És még abban is tévedhetünk.

2021. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sehogy sem képzeljük. Ahhoz, hogy valamiféle minimális valós elképzelés legyen, szükséges minimális valós adat. Nincs minimális valós adat, ez idáig nem tudunk más életformákról. Azt természetesen tudjuk, miféle vegyületek alkalmasak - elvileg - önfenntartó létformára, azonban azt nem tudjuk, hogyan.


A valósághoz semmilyen mértékben nem kötődő fantázia természetesen szabad. Egy sci-fi például a lávában való életről szólt. Érdekes volt, igaz nem igényelte, hogy létezőnek tartsuk.

2021. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes kérdés.

Hasonló, esetleg ugyanolyan környezetben hasonlóan fejlődhetnek, viszont ez nem törvényszerű, mivel ugyanolyan körülményekhez többféleképpen lehet alkalmazkodni.

Földi körülmények között is például gondolj a rókára, és az erdei egérre. Ugyanazon a helyen élnek, mégis másképp alkalmazkodtak. De akár a vízben élő lények is. Egy medúza, és egy hal, ami ugyanott él, másképp néz ki, másképp alkalmazkodott. És minden földi élőlény mögött kb. 4 milliárd évnyi evolúció van. Ráadásul nekünk még (a jelenlegi tudomány álláspontja szerint) az ősünk is közös. A földönkívüli élőlényeknek más az ősük, mint nekünk, és már az sem biztos (sőt elég kicsi az esélye), hogy az ugyanúgy alkalmazkodott. Ha már az ős biokémiája is más, akkor az egész élővilág különböző.

Bár spekulációink lehetnek, hogy milyen környezetben mik az előnyös tulajdonságok, de ezek mind a földi biokémián alapulnak. Azt sem tudjuk, hogy pontosan milyen körülmények között, és milyen élet alakulhat ki. Egyetlen példánk a Föld.

Egyszóval fogalmunk sincsen.

2021. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt csak elképzelni lehet, tehát lehet hogy sokkal masabb élővilág van ott, mint mi gondoljuk
2021. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én még nem jártam más bolygón, de van az a netflixes sorozat nézd meg
2021. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!