Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lesz még valaha...

Szerintetek lesz még valaha igazi havas Karácsony vagy legalábbis tél?

Figyelt kérdés
Olyan rég volt mikor igazi télies idők voltak itt Budapesten. Mostani havak szinte alig maradnak meg, másnapra elolvad. Tavaly is épp hogy karácsony másnapján havazott nagyon keveset de ennyi. Utoljára szerintem gyerekként éltem át igazi telet mikor vastagon állt a hó és ropogott a talp alatt meg lehetett rajta szánkózni. Manapság miért nincs akkora hó? Volt hogy egész évben semmi hó nem volt sőt kemény hideg se. Szerintetek lesz még valaha igazi kemény mínuszos tél vastag hóval? Annyira vágyom már erre megint. Kinek hiányzik még ez a tél?

2021. jan. 9. 01:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Amíg vannak hajléktalanok, addig remélem nem. Nekünk bentről szép, ha havazik, de kint meg halálra fagynak. Ezért talán jobb így, így szebb a karácsony.
2021. jan. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1.ez most komoly??

már bocs de azért mert hajléktalanok attól még más kívánat és vágyhat igazi télre...nem így szebb a karácsony...nekem a karácsony az az igazi mikor télies idő van, vastagon van a hóréteg, szánkóznak a gyerekek ami már rég nincs. amúgy lesz*roma hajléktalanokat, annyira nem érdekelnek, főleg hogy miattuk büdösek az utcák, pisifoltosak stb...ettől sokkal szebb látvány a havas utcák mint a saját mocskában fetrengő félig letolt nadrágban hajlélktalan...

2021. jan. 9. 02:40
 3/22 A kérdező kommentje:
főleg hogy csoportosan ordibálnak az allénál, leszólítanak néhány nőt, összepisilik magukat, sárga vödrös sört isznak állandóan, büdösek mint állat, elfoglalják az utcát néha lakások bejáratát...bocs de ez mennyivel szebb mint a szép fehér hó? nekem sok rossz tapasztalatom volt velük így nem tudom sjanálni őket.., így szebb a karácsony
2021. jan. 9. 02:44
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem mondtam, hogy más nem kívánhat. Én ezt kívántam, te meg amazt. Ennyi.
2021. jan. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

Én már feladtam. Gyerekként természetes volt telente a hó, több centi/nap, több napig, szánkózás, hógolyózás. Ezek még létező fogalmak itt Bp-n? Lassan országosan se. Hólapátot nem tudom hány éve nem kellett elővenni, szerintem már elbomlott magától.

Most néztem omsz magyaroszági települések előrejelzést, jövő hétre minden jelzett városra ad legalább látvány hózáport/hava..sesőt, kivéve a fővárost, ide semmi csapadék - de minek is, úgyis eső lenne.

2021. jan. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Természtesen igen. Csak meg kell várni a következő jégkorszakot.
2021. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

Ez mennyiben tudományos kérdés?

Esetleg abból az aspektusból vizsgálható, hogy a kedves kérdezőt mi viszi rá újra és újra az ilyen típusú időjárással kapcsolatos kérdések kiírására.

2021. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Remélem már jövőre lesz!
2021. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
7.nem tudtam hova tenni mert máshol nem láttam természetet :D
2021. jan. 9. 16:52
 10/22 A kérdező kommentje:

remélem szintén.

annyira hiányzik az a tipikus havas tél időszak mikor minden szürke, ablakokban vilagitos díszek, vatagon áll a hó, lehet hóembert építeni, hógolyózni, mai gyerekek kimaradnak ebből :(. Meg emlékszem mindig fotóztam a tájat, utcákat régen mert olyan szép sima hó állt ott, frissen és olyan szép volt. sajnos évek óta alig esik valami de miert?

2021. jan. 9. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!