Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet kimutatni a...

Hogyan lehet kimutatni a vizeletet a kövezeten?

Figyelt kérdés

Olyan anyagra gondolok, amit rá lehetne önteni,( szórni) erre a " dologra", es elszíneződik, ha vizelet.

Kémiai reakcióba lép ( vagy nem) a vizelettel, es elszíneződik , de csak akkor , ha vizelet van ott!

Bizonyítani ( tudni) szeretném , hogy van-e ott vizelet, ennyi lenne!

Köszönöm



#Vizelet kimutatása #Vizelet indikátor indicator #Vizelet bizonyítása #Ez most vizelet vagy viz? #Odapisiltek, vizelet van ott, vagy csak viz? #Vizelet a medencében?
2021. jan. 11. 10:26
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem tudom, van-e a karbamidon kívül esélyes jelzőanyag, ami visszamarad.

Hogy van-e erre jó indikátor, ami beszerezhető legálisan, nem tudom.


Legalábbis Mo.-on a mai napig urban legend a medencevizet pisálásra elszínező adalék is.

2021. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de jártamban keltemben puszta szemmel gyakran állapítom ezt meg az aszfalton. Sajnos egyre gyakrabban meglepő helyeken.
2021. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Sajnos egyre gyakrabban meglepő helyeken."

Plafon?

:)

2021. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Ha még nem száraz, szerintem szagról is megvan az.

Ha meg már kiszáradt, szerintem, ha pumpás spray flakonból sima vízzel le van permetezve, a frisshez közeli szagélményt ad.


Esetlegese na magasabb sótartalom is jó indikátor lehet, ha arra sikerül jó kimutató anyagot találni.

2021. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elővettem egy régi kémia könyvet, de amit találtam azzal nem nagyon leszel kisegítve.[:(]

" Ha karbamidot 150 -160 °C-ra hevítjük, akkor NH3 lehasadása mellett biuret keletkezik belőle. A biuret lúgosított oldatához 1 -2 csepp réz-szulfát oldatot adva ibolyás színreakciót mutat. "

Talán más tud valami jobb módszert.

2021. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, hogy időt szántak-szántatok erre.

Ahhhh..

Kémia..vegyszerbolt?

Bizonyítéknak kellene, aminek látható-nak kellene lennie ...köszönöm mégegyszer

2021. jan. 12. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Számomra a plafon lehetetlen esemény, de például a zárt tér padlója meglepő.
2021. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!