Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 50g szilikagél mennyi ideig...

50g szilikagél mennyi ideig képes párát megkötni egy 7L-es tűzálló kazettában?

Figyelt kérdés

A kazetta leírása azt írja, hetente fél órát szellőztessem, de ezt inkább szilikagéllel oldanám meg.

A kezetta 800+ fokig tűzálló, és vízálló is.


2021. jan. 28. 21:14
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

Mivel nem ismert a a levegő nedvességtartalma (hőmérsékletfüggő abszolut nedvességtartalom) meg ilyesmi, ezért áthidalásképpen gyakorlati megoldást javaslok:

A szilikagél mellé kobalt-kloridos (akár házilag is megcsinálható) de készen kapható légnedvesség mérő kártyát tesz az ember, amikor bekékül a (vagy kezd bekékülni) szilikagélt ki kell fűteni, és újra lehet használni.

Az így nyert ciklusidőből (két kifűtés közti idő) tapasztalati úton szerzett adat pontosabb lesz minden számításnál.

A szilikagél kimelegítéssel (a felületen megkötött víz hővel való leszorítását értem ezalatt például villanytűzhelyen lábosban, alátéttel kb 150 cFok hőmérsékleten, figyelem, a zacskóból ki kell venni, gáztűzhely az égéstermék nedvességtartalma miatt nem jó, stb) regenerálható szárító légnedvesség megkötő anyag. A kimelegítésnél az anyagra érvényes max hőfokot be kell tartani.

2021. febr. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azóta magam is valamilyen szinten hasonló dologra gondoltam. Találtam olyan "párnát", amin van indikátor, hogy a benne lévő anyag mikor telt meg nedvességgel.
2021. febr. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!