Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "A kvantummechanikán innen és...

"A kvantummechanikán innen és túl" című könyvet olvasta itt valaki, s amennyiben igen, leírná a véleményét a benne kifejtettekről?

Figyelt kérdés

Bővebben: a minap vettem meg Rockenbauer Antal "A kvantummechanikán innen és túl" című könyvét, s még csak gyorsan átfutni volt időm, azonban az már most is világos, hogy a szerző által felvetett elképzelésre (a "fénysebességű forgás koncepciója") felépített magyarázat(ok) merőben új megvilágításba helyezi(k) a kvantummechanikát, s benne, az összefonódással egyetemben sok olyan dolgot, melyek már így is motiváltak néhány, fősodortól eltérő értelmezést.


Maga a szerző egyébként korrekt módon kifejti, hogy - idézem - "...ez a véleményem nem találkozik a fizikusok többségének felfogásával. Éppen ezért az olvasót figyelmeztetem, hogy a következő okfejtésemet kellő gyanakvással fogadja.."


Sajnos nem mostanában lesz időm belemélyülni, de attól még érdekelne, ki mit gondol róla, mert azt már most is úgy látom, hogy maga az alapvetés igen szellemes, s elgondolkodtató. (... és épp ehhez az elgondolkodáshoz kellene egy kis idő... csak hát azok a fránya határidők ugye.. :) )



#értelmezés #kvantummechanika #fénysebességű forgás koncepciója
2021. jan. 31. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Írd le röviden a lényegét.
2021. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt sajnos - legalábbis én - röviden nem tudnám kifejteni.


Viszont közben megtaláltam a szerző blogját:

[link]


A link alatt elérhető írásban a "Milyen megoldatlan kérdésekre válaszol a fénysebességű forgások elve?" cím alatt vannak tételesen felsorolva az érintett területek, lejjebb görgetve pedig a vonatkozó blogbejegyzések linkjei érhetőek el.

2021. jan. 31. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!