Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ózon káros az emberre,ak...

Ha az ózon káros az emberre,akkor az ételre,mint szerves anyag hogy nincs negatív hatással?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a növényekre nincs jó hatással ,viszont az írottak alapján a kaját nyugodtan kint lehet hagyni.Hogy jön össze ez a két dolog?

A segítséget előre is köszönöm!



2021. febr. 4. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az étel nem élőlény. A benne lévő mikroorganizmusokat elpusztítja, és ha van benne oxidálható valami, akkor azt oxidálja.

Hogy ez negatív vagy sem, az értelmezhetetlen.

2021. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:

Mert az ózon (ózonréteg) a sztratoszférában van, ami 10 km magasan kezdődik és 50 km magasan végződik. A nemzetközi civil repülőgépek közlekednek ilyen magasan, a 10-12 km-es magasságban.


[link]

2021. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
Az étellel nem érintkezik (ebből adódóan).
2021. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hoppá, észre sem vettem a leírásban ezt:D Milyen kinthagyás, kérdező?

Te a sztratoszférában szálldogálsz a lakásoddal együtt? Vagy csak ózonos fertőtlenítés van az erkélyen rendszeresen?:D

2021. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4/4 csak akkor,ha beveszek egy bélyeget,de az nagyon ritkàn van.:)

Én itt az ózongenerátorra gondoltam,mert ezt a szerkezetet feltalálták kb 30 éve,és azóta lehet aktuális ez a kérdés,mint most.:)

Az első kommentelő értette mire gondolok,köszönöm neki a hozzászólást!

2021. febr. 4. 23:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kaját is kárositja, ugyanúgy, mint téged. De ahhoz, hogy benned végzetes kárt tegyen, ahhoz elég, ha 0,001%-nyit károsit rajtad, és a szervezeted már kezdi felmondani a szolgálatot. A kaján meg ha 1%-ot károsit, azt még meg sem érzed rajta.

Ha ózonsátorba raknál egy grill-csirkét egy teljes napra, ehetetlenné válna az is.

2021. febr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ja?! Ezt nem írtad.
2021. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm🙏🏽
2021. febr. 6. 23:31
 9/9 anonim válasza:

A grillcsirkét ha az asztalon hagyod egy napra ózon nélkül is ehetetlenné válik.

Az ózont alkalmazzák ivóvíz, tojás fertőtlenítésre, de régebben egyéb élelmiszert is fertőtlenítettek vele. A zöldségek, gyümölcsök felületén lévő gombák is elpusztulnak.

Aminek nem szeretnéd, hogy elvegye az illatát, vagy hogy ózon szaga legyen, csomagold el, de baja nem lesz.

2022. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!