Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne az univerzumban,...

Mi történne az univerzumban, ha megszűnne minden mozgás?

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ attól hogy értelmezzük a kérdésed.

Mi számít mozgásnak? A hullámok terjedését mozgásnak tekinted?

Valamint örökre lehetetlenné válik minden mozgás, vagy csak hirtelen megáll minden, de pl. a gravitáció újra mozgásba hozhatja?

2021. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az nem más mint az univerzum elkerülhetetlen hőhahála
2021. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Őszintén amikor én a fizikáról beszélek, az kb. olyan szinten van, mint amikor Jolika néni, a Hóvirág öregek otthonának lakója tart előadást a koronavírus és a biológiai fegyverek kapcsolatáról.


Tegnap láttam egy dokumentumfilmet, amiben arról beszéltek, hogy Einstein akkor értette meg, hogy mi az idő, amikor elkezdte figyelni a karóráján a mutatók mozgását. Tehát az idő az gyakorlatilag mozgás. Gondolom az elemi részecskék folyamatos, megállíthatatlan mozgása.


Hogy most ez tényleg így volt-e, abba szerintem kár belemenni. Csak egy érdeklődő laikus vagyok, soha nem volt erősségem a fizika, a matematika kőfalain pedig soha nem tudtam túljutni.

2021. febr. 5. 07:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Röviden az einsteini idő, azaz az általános relativitáselmélet lényege:


Úgy, ahogy a film úgy áll össze hogy nagyon gyors egymásutánban képkockákat látunk, amelyek között kicsi eltérés van ugyanígy az idő is hasonlóan működik csak nem két dimenziós képkockákkal hanem háromdimenziós terekkel.

Ezt úgy leehet elképzelni, mintha végtelen sok, egymástól alig különböző szobát raknál egymás mellé, mint egy filmszalagot és ahogy te, mint embert egymás után érzékeled ezeket a szobákat te úgy a köztük lévő különbségeket folytonos változásnak látod.


Egy másik, népszerű magyarázat:

Vegyünk egy valakit, aki két dimenzióban él, pl. egy könyv oldalain. Most becsukott állapotban húzzunk a könyv lapjaira oldalról egy ferde vonalat. Hogyha kinyitod a könyvet, akkor azt látod, hogy ez a könyv minden lapján egy apró pontot hagyott. Az a két dimenziós lény, aki a könyv lapjain él, nem tud a vonalról, hanem ő csak egy pontot lát. Viszont, mivel ferde a vonal, ha a következő oldalra lapozol, akkor az a pont nem ugyan ott van, mint az előző lapon, hanem egy picit odébb. Itt a könyv magassága az idő, és ahogy végiglapozol a könyvön, nem egy vonalat látsz, hanem egy mozgó pontot.

Ugyan így, minden mozgás amit mi látunk az mondhatni egy vonalat húz maga után az időben (ez a test ún. világvonala). Például a nap körül keringő föld világvonala egy spirálnak mondható, hiszen körbe körbe megy, de ahogy az idő halad, úgy halad a spirál is.


Csak mi nem papírlapot papírlap után érzékelünk gyors egymásutánban, hanem szobát szoba után. Ezért beszélünk tér-időről, mivel az idő ugyanolyan fizikai kiterjedés, mint könyv magassága, csak nem tudjuk "kívülről" látni, hanem képkockáról képkockára, papírlapról papírlapra, szobáról szobára látjuk. Lehetséges, hogy létezik olyan 4 vagy több dimenziós lény, aki kívülről látja az időt, számára mi olyanok vagyunk, mint nekünk a 2 dimenziós embereke a papírlapon.


Szóval ha azt néznénk h megáll minden mozgás, akkor lehetne azt mondani, hogy megállt az idő: nem haladtunk tovább a következő képkockára. Azt hogy ez mi okozhatja arról fogalmam sincs.

2021. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!