Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ahogy én Newton első törvényét...

Ahogy én Newton első törvényét, az helyes?

Figyelt kérdés
A tehetetlenség törvénye arról szól, hogy minden testnek van egy "aurája" (mondjuk legyen ez a tehetetlenség). Ha valami befolyásolni tudja az adott testnek a mozgását, akkor ez a test elhagyja a nyugalmi állapotot? Minél nehezebb egy test, annál nagyobb ez az aura, ezért nagyobb erő szükséges ahhoz, hogy befolyásolhassuk a mozgását.
2010. aug. 16. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Akár így is mondhatjuk, csak egyrészt ez nem Newton első törvénye (hanem leginkább a másodikra hasonlít, de nem egyezik meg vele), másrészt kicsit értelmetlen a kérdésfeltevés (nem ártana bele alany), harmadrészt nem sok értelme van az "aurával" vesződni, mikor ott van a tehetetlenség, mint ebből a szempontból ezzel egyenértékű fogalom.
2010. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahogy én látom newton első törvényét, az helyes?


^ez akart lenni a cím, bocsánat!

2010. aug. 16. 21:11
 3/8 A kérdező kommentje:
a lendület jele i vagy l?
2010. aug. 16. 21:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel felfoghatod úgy is, hogy a testek szeretik azt ha nem hat rájuk semmilyen erő... És ha mégis hat rájuk annak megpróbálnak ellenállni... :P
2010. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lendület jele az, amit te választasz neki. Ha úgy akarod jelölni, akkor akár dzs is lehet, csak ezt tüntesd fel a megoldás vagy levezetés során. Viszont általában I-vel vagy p-vel jelölik (és persze esztétikus nyilacskával a tetején, merthogy ez vektormennyiség).
2010. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. hihetetlen, hogy sehol se tudják feltüntetni, hogy az a vonal amit a lendület jelének neveznek egy nyomtatott i-betü vagy egy kis l... -.- na mindegy igy értem,még1x köszi :)
2010. aug. 16. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:

A lendület latin eredetű szóval impulzus (angolul impulse), ezért ennek kezdőbetűjeként I és nem L a jele.


És bár lehet nem konstruktívnak nevezni a neked nem tetsző válaszolókat, de alapvetően sokkal célszerűbb az elsőre idegen, nem érthető fogalmakat inkább megérteni, mint egy teljesen oda nem illő, zavaros másik fogalommal behelyettedíteni, majd ezzel elmagyarázni magadnak (ne adj' isten másoknak).


Bár szíved joga tanulási módszert választani, írhatsz versikét, memoritert, megjegyezheted a dolgokat a nagymamád nevére vagy a hónapok nevére gondolva, vagy átírhatod az impulzust aurára - a te dolgod. Azonban szerintem hosszú távon inkább ártasz magadnak, mint használsz, mert képtelen leszel a fogalmakat közvetlenül használni, hanem mindig át kell konvertálnod magadban a saját pszeudo-fogalmaddá, ebben a rendszerben átlátnod a feladatot, majd visszakonvertálni az eredményt a tényleges fizikai fogalmakra.


Ennél jobban jársz, ha nem sajnálsz egy kis fáradságot rögtön az elején, hogy megértsd a fogalmakat.

2010. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

00:37

szerintem téged ismerlek.. legalábbis ugyan úgy fogalmazol mint egy ismerősöm. na mindegy.

egyébként meg az elvre voltam kíváncsi, és úgy érzem, hogy ha az első szó rögtön az, hogy baromság, azaz baromság amit írok /gondolok, akkor az a komment nem tartozik az építő kritikák közé.

2010. aug. 17. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!