Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Perseverence marsjáró miért...

A Perseverence marsjáró miért nem tud nagy felbontású élő adást küldeni a Marsról?

Figyelt kérdés
Nem fura, hogy ilyen fejlett a technika de ez még mindig nem lehetséges?
2021. febr. 19. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsen 2 km-enként útközben átjátszó állomás.

Amúgy szerintem tud, csak ezt a részét még nem üzemelték be.

2021. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A Curiosity-nek volt...

[link]

...ahogy a mostaninak is, de nem élőben küldik, mert teljesen felesleges ezzel terhelni a csatornát, ennél sokkal fontosabb adatokat kell kapnia a földi csapatnak. Úgyhogy létezik ilyen felvétel, el fogja küldeni a rover a Földre.


"For the Mars 2020 Perseverance rover, the engineering team added several cameras and a microphone to document entry, descent and landing in even greater detail. The cameras capture full-color video throughout the vehicle’s final descent to the Martian surface. Some of what the cameras see on the way down will help mission planners decide on the rover's first drives."

[link]

2021. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

#2 voltam, bocsánat, úgy értettem, hogy a leszállásról.


"nagy felbontású élő adást küldeni a Marsról"

1. Élőt biztos nem, mivel kb. 20-25 perc a rover pingje a Földről. :))

2. A nagy felbontás nagy sávszélességet jelent. Majd ha a Digi a Marsot is felveszi a területi listájára, akkor majd esetleg. Addig jó, ha a HD állóképek átjönnek, szép sorban.

2021. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3


Nem baj ha 25 perc, csak egyenes, vágatlan felvételek legyenek. Sokkal izgalmasabb olyanokat nézni mint olyan felvételeket amelyek átmentek már a NASA tucatnyi osztályain és szavazásokon mentek át, hogy megjelentessék-e vagy nem.


Valamiért egyenes adás párti vagyok.

2021. febr. 19. 10:10
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Valamiért egyenes adás párti vagyok."

Építs egyet, küldd fel és nézd egyenesben.

De mindaddig amíg mások dolgoznak meg azért, hogy nézelődhess, olyat nézhetsz, amilyet ők csinálnak, és amit ők közzétesznek. Ez ilyen egyszerű.

2021. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5


Köszi. Jól helyre raktál.

2021. febr. 19. 10:44
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

És honnan fogod tudni, hogy az élő lenne? :))

Egyszerűen nincs értelme egy ilyen adásnak. Olyan, mintha kiraknánk egy webkamerát a Szahara közepébe egy homokdűnére; nem lenne nagy különbség egy állóképtől. Porviharban meg pláne értelmetlen.

Amúgy biztos készülnek majd mozgóképek, érdekes lehet pl. porördögökről, vagy a rover haladásáról, de egy 1 perces ilyen HD videó átvitele a Marsról tuti nem 1 perc.

2021. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy konkrét adat a főkérdésre:

"The data rate direct-to-Earth varies from about 500 bits per second to 32,000 bits per second"

[link]

De vannak ott még adatok.

2021. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8


Én értem, de a Földön talán a telekommunikációs technológiák a legelőrehaladottabbak. Minden boldog-boldogtalan 4K-ban közvetíti magát. Pont ezt nem lehetett beépíteni a roverbe?

2021. febr. 19. 11:20
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régebbi fajta modemnek a sebessége.

Ezzel egy nagyfelbontású kép - NEM mozgókép - elérheti az órát. Ha átmegy.

2021. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!