Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez a hang mi lehetett?

Ez a hang mi lehetett?

Figyelt kérdés

Ilyen ambient zenét hallgattam amiben sok az ilyen mélyebb frekvencia, meg nem nagyon van ritmus vagy dallam csak ilyen pár hang, és azt vettem észre hogy a zene egy bizonyos részénél egy furcsa búgás kezdett el szólni mögülem, tehát nem a hangszóróból, és nem is az hogy valami hozzáért a hangszóró membránjához mert nem volt ott semmi. Azt hittem valami gép a szomszédból, vagy telefon rezeg, de akárhányszor visszatekertem a zenét arra a pontra, újra előjött. Odasétáltam abba az irányba ahonnan hallottam, kb mögülem 1 méterre és ott semmi. Csak abban a pontban hallatszott ahol ültem, sehol máshol a szobában.


Lehetséges hogy pont olyan frekvencia volt a zenében és pont olyan távolságra a két hangfal hogy létrejött pont ott ahol ültem valami állóhullám szerüség?


Nem tudom számít-e, mert gondolom kellettek hozzá a füleim, és a két hangszóró közötti megfelelő távolság arányok hogy létrejöjjön, de ebben a zenében 11:40-től jelentkezett és nagyjából 11:50 időpontig tartott:

[link]



2021. febr. 24. 20:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondod, ott rezonáltak össze a hullámok. Nem csak a hangszórók távolsága, hanem a mögüled, és oldalról visszaverödö hullámok is.
2021. febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!