Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kutyanak csak ösztönei...

A kutyanak csak ösztönei vannak,vagy tud valamennyire gondolkodni is?

Figyelt kérdés

Ugye a párzást nem élvezetből,hanem csak ösztönből teszik. Egy csomó mindent is ösztönből tesznek,pl.szökés.

De ezektől függetlenül,egyes helyzetekben tudnak gondolkodni?



2021. márc. 6. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudnak, akkor miért vannak segítő, rendőr, mentő meg mindenféle kereső (holttest, drog, bomba stb) kutyák?
2021. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Néhány kutya okosabb, mint pár ember úgyhogy igen, tudnak. Amikor tanítják őket, akkor a gondolkozásnak köszönhetően rakják össze fejben, "hogyha ezt csinálom kapok nasit".
2021. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodni tudnak, de nem nyelvben, tehát nem szavakkal mint az emberek.
2021. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Következetes neveléssel megtanítható rá. Te is megtanultad a matematikát valahogy. Ráadásul egyes kutyafajták nagyon szeretnek új dolgokat tanulni.
2021. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak, csak nem mondatokat raknak össze fejben, hanem érzéseket, vágyakat. És emlékeznek is képekben.
2021. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak "gondolkodni" tudnak, hanem arra is képesek (mivel ezt említetted), hogy az ösztöneiket le tudják győzni. Meg lehet nekik tanítani, hogy ne öldössék pl. a tyúkokat, ne menjenek neki a macskáknak, ételhez-italhoz engedély nélkül ne nyúljanak, és még sorolhatnám.

Komolyan kifejlett asszociációs képességeik vannak.

2021. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet túlzás (és állatbaráti elhajlás alapján vonták le a következtetést), de hallottam, hogy egy kutya, ill. a legtöbb más emlősállat is, majdnem azon a szinten van, mint egy embergyerek, mielőtt elkezdene beszélni.

Csakhogy az emlősállat itt meg is reked, az ember pedig továbbfejlődik, és élete egyik fő összetevője a verbális gondolkodás lesz, ezért tud regényeket, törvénykönyveket, szakcikkeket és szoftvereket írni, de jórészt verbális gondolkodás működteti az autótervezést, a festészetet vagy a zeneszerzést is.

2021. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák maguktól is tudnak tanulni, amihez elengedhetetlen a gondolkodás.

Nagyapámnak volt egy kutyája, kis korában a házban tartották az előszobában, így szobatiszta lett, utána télen is kint lakott, ám egyszer olyan rettenetes hideg volt, hogy bevitték. Az ebnek nagyon ki kellett már mennie, de nem figyeltek rá, nem értek rá vele foglalkozni, már nem tudom miért, mindig elhajtották, ezért kínjában felágaskodott és kinyitotta a kilincset magától, mert nem mert a házban piszkítani. Onnantól kezdve akkor ment be a házba, amikor akart, mert kinyitotta az ajtót és nem is szidták ilyenkor össze, sőt egy darabig megengedték neki, hogy az előszobában lábatlankodjon az okossága miatt, megjegyzem mindent értett, talán kétszer kellet csak mondani neki az 'ülsz', meg a 'fekszik' parancsot, szinte rögtön tudta, mit akarok. Azért ha sokat egzecíroztam, akkor tüntetően elfordította a fejét, mintha nem is hallaná a parancsot, mert megunta az ugráltatást. Engem kisfiúként nagyon szeretett, vigyázott rám. Amikor elbújtam cigizni, nagyon megugatott, még fintorgott is hozzá, hogy ne cigizzek, aztán felkapta a cigis dobozt és elpucolt vele, eltüntette, sosem került elő.

A kutyák általánosságban is rendkívül értelmesek, de ez párját ritkította, azóta sem volt ilyen okos kutyám.

2021. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis érdekesség a témához kapcsolódva, a minap futottam bele:

[link]

2021. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
A kutyák magas intelligenciával rendelkeznek,csak ha ezt nagy nyilvánosság előtt hangoztatnák akkor nem lehetne tovább folytatni a kizsákmányolásukat.
2021. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!