Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olvastam a transzformátorok...

Olvastam a transzformátorok működéséről, de nem egészen értem, hogy hogy lesz X voltból Y volt, hétköznapi szavakkal ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A váltakozó áram a primerben váltakozó mágneses teret kelt, ami a szekunderben lévő tekercsben feszültséget indukál. Ez szintén váltakozó feszültség, jellemzően egyenirányítják és feszültségstabilizátoron vezetik keresztül, mielőtt a fogyasztóra kapcsolják. Ezt a hármast (transzformátor, egyenirányító, feszültségstabilizátor) nevezik tápegységnek.
2021. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

#1, Válaszod onnantól kezdve, h jellemzően egyenirányítják, nem a trafó működésére ad választ. (ahogy írod is, az együtt a tápegység)

A közcélú villamosenergia-átviteli hálózatokban nincs egyenirányítás.

2021. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha a feszültséget felfelé akarod emelni akkor a primer tekercs legyen kevesebb menetszámú, a szekunder magas menetszámú. Ha csökkenteni akarod a feszültséget akkor fordítva. És természetesen az áramerősség feszültség emeléskor csökken illetve fordítva. Szerintem inkább egy rajzot kellene keresni mert könnyebben meg lehet érteni.
2021. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyszóval két tekercstől függ (és a tekercselésüktől), hogy felfele vagy lefele redukálják az áramot?
2021. márc. 21. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:

"hétköznapi szavakkal"

Ugyanúgy változik a feszültség, ahogy a menetszám. Nagyobb menetszám felé nagyobb feszültség, kisebb menetszám felé kisebb feszültség.


Nem hétköznapi szavakkal pedig:

[link]

2021. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A transzformátor füsttel müködik. Amikor kijön belöle a füst elromlik :)
2021. márc. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!