Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mindenféleképpen kutató...

Mindenféleképpen kutató szeretnék lenni, milyen felsőoktatási intézmény kell nekem?

Figyelt kérdés

Vagy kémiai, vagy orvosi területen szeretnék kutatni.

Melyikhez milyen egyetem kell, és mi a foglalkozás pontos neve?


2010. aug. 19. 15:56
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs olyan szakma, hogy "kutató", úgy értettem, hogy az említett területeken kutatási munkával szeretnék foglalkozni. :)
2010. aug. 19. 16:01
 2/22 anonim ***** válasza:
Hát ha orvosi területen, akkor nyilván nem árt orvosi végzettség. Ha kémia területen, akkor gyógyszerész, vegyész vagy vmi hasonló...
2010. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi, valaki tudna valami konkrétabbat? Ennyit én is kitudtam valahogy bogozni. :)
2010. aug. 19. 16:13
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem értem mire gondolsz. Olyan nincs, hogy kutató. Ez nem így megy, hogy akkor én most elvégzem az orvosit és kutató leszek.


Egyetem alatt TDK-zni kell, utána érdemes ottmaradni phd-ra és különböző kutatásokban részt venni.

2010. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi, mondtam, hogy tisztában vagyok vele, hogy nincs olyan, hogy kutató. Azzal valóban nem vagyok tisztában, hogy hogyan működik ez az egész rendszer, koromból adódóan nem is igazán kellett foglalkoznom ezzel. Mostantól viszont tisztában szeretnék lenni a lehetőségeimmel és azzal, hogy mit kell tennem, hogy kutathassak. Ezért is tettem fel a kérdést. Az viszont nem segít, hogyha lekezelő választ adsz és azt sugallod, hogy milyen buta vagyok, hogy még ezt sem tudom.


Szóval lényeg a lényeg, hogy várnék további válaszokat. :)

2010. aug. 19. 16:35
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, tényleg kicsit lekezelő voltam:) Bár ha fiatal vagy, akkor érthető, hogy nem vagy képben:)

De erre tényleg nem igazán lehet pontosabb választ adni:) A szerencsén meg a szorgalmon múlik minden.


A TDK a Tudományos DiákKör rövidítése. Tulajdonképpen a hallgatók egy-egy oktató segítségével kutatómunkát végeznek. Persze ehhez teperni kell rendesen:)

A tanszékek honlapján fent szokott lenni, hogy milyen témákban végeznek kutatást:)


Mutatok párat:

[link]

[link]

[link] (kutatás címszó alatt)


A phd képzéseket pedig az egyetemek hirdetik meg.

A képzés kötelező és szabadon választható kurzusokból és tudományos kutatómunkából áll. E posztgraduális képzésre a választott iskolának/képzési programnak megfelelő egyetemi (mesterszintű, pld.: MA, MBA, MD, MJr, MPharm, MSc) diplomával rendelkezők, ill. az egyetemek (nem főiskolai szakjai) utolsó éves hallgatói jelentkezhetnek.


Az SZTE-n pl: [link]


Szóval először is válaszd ki, hogy melyik terület érdekel:) Ha az orvostudomány, akkor orvosira menj, ha a biológia, akkor biológiára stb.

Ott tanulj minél jobban, és nézegesd, hogy melyik intézet milyen TDK pályázatokat ír ki.

A képzés után pedig jelentkezz phd-re:)


Remélem így már kielégítő a válasz:)

2010. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben, nagyon szépen köszönöm, ilyen válaszra vártam. :)
2010. aug. 19. 16:59
 8/22 anonim ***** válasza:
Tényleg ne haragudj az első két lekezelő válaszért:) Általában nem szoktam ilyen paraszt lenni, szégyellem is magam :( Biztos a meleg meg az unalom ...:D
2010. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Semmi gond, a harmadik válaszoddal bőven jóvá tetted, még egyszer köszönöm. Nem akarok tolakodni, de ha úgy érzed publikus, leírod, hogy te milyen területen tanultál/dolgozol? :)
2010. aug. 19. 17:33
 10/22 anonim ***** válasza:
Orvosira járok:) Most végeztem el az első évet. Ezért is szégyellem magam különösen. Nekem aztán főleg nem szabadna előítéletesnek lennem..:/
2010. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!