Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alumínium-hidroxid veszélye...

Az alumínium-hidroxid veszélyes a kínai vakcinában?

Figyelt kérdés

Hogy megelőzzem a politizálást: én magam nem oltatom be magam semmivel.

Kíváncsiságból megnéztem az összetevőit a Sinopharm-vakcinának:

[link]


"Nagy mennyiségben az alumínium mérgező az idegrendszerre is, mivel megváltoztatja a vér-agy gát működést. Az alumínium lerakódhat a csontokban."

[link]


Ugyan nagy mennyiséget írnak, de nagyon más, amikor az ember mondjuk élelmiszerrel visz be alumíniumot vagy amikor közvetlen a véráramba juttat belőle... ugye nem mindegy, hogy megiszol egy felest, vagy belefecskendezed a véráramba...

Ti mit gondoltok erről? Veszélyes lehet?



2021. ápr. 2. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alumínium-hidroxid nem alumínium. A cikk az elemi alumíniumról szól, nem az ionjáról.

Ahogyan sóevés közben sem robbansz fel a nátrium-kloridtól, pedig ha elemi nátriumot ennél, az tök máshogy festene.

2021. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sadam87 ***** válasza:
80%

Az aluminium-hidroxid nem mérgező. A halálos dózisára csak alsó becslések vannak, itt például nagyobb, mint 2g /testsúly kg értéket adnak meg. (Igaz, ez orális.)

[link]

Az angol wikipedia meg több, mint 5 g/testsúly kg-ot.

[link]

Az persze tény, hogy ez orális, nem izomba adott mennyiség, de azért valószínűleg nincs több nagyságrendi eltérés. Az meg azt jelenti, hogy minimum több 100 g körül mennyiséget kéne beadni egy felnőtt embernek, hogy életveszéles legyen. Valószínűleg kisebb dózis is elég lenne, hogy legyen káros hatása, de talán te is érzed, hogy ezek irreálisan magas adagok. Normál dózisban semmilyen káros hatását nem tapasztalták, nem lesz semmi bajod attól, hogy alumínium-hidroxid tartalmú vakcinát kapsz.

"Hogy megelőzzem a politizálást: én magam nem oltatom be magam semmivel."

Ez elég szomorú.

2021. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mojjo ***** válasza:
2021. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Ez elég szomorú."

A kérdésem abszolút nem erről szól, úgyhogy légyszíves ne minősítsd az én saját személyes döntésem. Én se minősítek senkit sem aki beoltatja magát, annak ellenére, hogy véleményem szerint a védekezésnek vannak biztonságosabb és hatékonyabb módjai.

2021. ápr. 2. 19:07
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyszerű, csak senkit nem érdekel senki véleménye, itt tényekről van szó, amik alapján pedig nincs a vakcinánál hatékonyabb és biztonságosabb mód a védekezésre. De tökmindegy, nem ez volt a kérdés.

Mint írták, az alumínium-hidroxid ilyen kis mennyiségben veszélytelen.

2021. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 sadam87 ***** válasza:
81%
Egyrészt ha nem szeretnéd, hogy mínősítsék, akkor minek írtad le. Másrészt a személyes döntéseddel más emberek életét (is) veszélyezteted, úgyhogy talán ez mégsem annyira magánügy. Mindenesetre szíved joga, de te meg ne minősítsd az én személyes döntésemet, hogy ezt szomorúnak tartom!
2021. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Igen, ebben az orszagban azert nem oltatjak magukat az emberek, mert mindenki jobban tud mindent mindenki masnal.
2021. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
"Ebben az országban" Már megint a magunk fikázása, elfogultan negatív irányba, miközben nagyon is sokan jelentkeztek oltásra már. Abba lehet hagyni a magunk ostorozását már.
2021. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"de te meg ne minősítsd az én személyes döntésemet, hogy ezt szomorúnak tartom!"

Nem minősítettem, bár ez is érdekes, hogy neked jogod van minősíteni, nekem meg nincs. Szerintem senki ne minősítsen senkit :)

A válaszokat köszönöm, átfogom gondolni a kérdést az alumíniumról, bár beoltani akkor sem fogom magam.

2021. ápr. 2. 19:16
 10/15 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami: alumínium felhalmozódástól nem kell félni? Úgy tudom, hogy a mellrákos esetek egy részét is a dezodorokban található alumíniumhoz kötik.
2021. ápr. 2. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!