Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A víz 100 celsius fokon forr...

A víz 100 celsius fokon forr de arról nekünk semmit se tanítottak pl mivan utána a tanáru k se tudta megmondani. Tehát 100 fokon forr és párolog a víz de nő tovább a hőfok? És ha igen meddig nőhet?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 00:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

"de nő tovább a hőfok? "

Nem. Nem nő. Ha a vizet felmelegítetted a forráspontig, akkor már nem csak a felületen képződik gőz, hanem a folyadék belsejében is, szóval forr. De akárhogy növeled a fűtés teljesítményét, a hőfok nem emelkedik tovább. A befektetett hőmennyiség nem a hőmérséklet emelésre, hanem a fázisátmenethez szükséges hőre fordítódik, ami a víznél elég jelentős. Szóval míg minden víz el nem forr, addig marad a forrásponton a hőmérséklet. És ha majd minden víz elforrt, akkor a gőznek nyilván emelkedni fog a hőfoka, ha tovább melegíted.

2021. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Inkább Wadmalachoz kapcsolódnék. Szerintem sem a tanárral van a probléma, inkább a tanuló értésével. Vagy inkább nem értésével. Így a magyarázat egyes szavai például semmit sem jelentenek számára (lásd: nem mondták).

Ezért ezen a szinten kéne mondani. A víz nulla és száz fok között valamekkora hőmérsékletű. Ha a hőmérséklete nem e két szám között van, nem víznek nevezzük. Tehát vegyünk egy 20 fokosvizet. Elkezdjük melegíteni, azaz hőt közlünk vele. A víz ezt a hőt átveszi, ez jelenti azt, hogy nő a hőmérséklete. Amikor eléri a 100 fokot, több hőt nem tud felvenni úgy, hogy víz maradjon. Szép lassan a víz egyes részeiből gőz lesz, ezt fázisátalakulásnak nevezzük. Amikor tehát a víz egy része száz fokos lett, akkor ott kell neki még valamennyi hőmennyiség, ami nem a hőmérsékletét növeli, hanem a vízből gőzzé átmenetet segíti elő. Így valamennyi hőmennyiség befogadásával a 100 fokos vízből 100 fokosgőz lesz. Ha most már ennek a gőznek adunk további hőt, a gőz hőmérséklete tovább nő. A vízé nem, az párolog, 100 fokos gőzzé válik. A gőz hőmérséklete jó darabig nő, ha még tovább tudsz hőt adni neki, akkor ennek befogadása már a gőz szerkezetének (vagyis az atomok kapcsolódásának, sőt maguknak az atomoknak) a megváltozása következik be, de akkor már nem a víz másfajta állapotáról beszélünk, mert a víz még gőz formájában is megszűnik létezni. És az már egy másik témakör. De ehhez jó magas hőmérsékletet fog elérni.


Megjegyzés: amire viszont valójában én leszek kíváncsi, a kérdező veszi-e a fáradságot, hogy elolvassa, hogy megértse, de legfőképp ezt visszajelezze. Mert ez lesz az én motivációm arra, hogy legközelebb is válaszoljak neki.

2021. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Sokan védik a tanárt, nos én azt nem vélem tanitásnak mikor egy tanárnak nincs semmilyen diplomája a tanitott tantárggyal kapcsolatba, egy épületgépészeti diplomája van... Így tanít nekünk fizikát és biológiát... Felolvassa ami a könyvbe van ha kérdés van nem kapunk választ vagy megkapjuk házinak hogy nézzünk utána.. Biológiábol pl az is elhangozz hogy nem a sperma termékenyíti meg a petesejtet hanem fordítva.. Lehet Pesten nincs ilyen de itt vidéken van ilyen hogy az igazgató barinője aztán felveszik... Tanítás meg 0... Aki nem hiszi járjon utána.. Persze a többi tanárom tisztelem becsülöm végzik a dolgukat ebbe a nehéz időszakba is. Egyébként köszönöm a válaszokat sokat segítettetek.
2021. ápr. 9. 12:01
 14/24 A kérdező kommentje:
Igen 12.-es azért kérdeztem mert tényleg érdekel és elolvastam és többet is tudtam meg és köszönöm minden válaszolónak. Az a baj érdekelne a fizika és a kémia.. Csak a tanárom nincs meg hozzá..
2021. ápr. 9. 12:07
 15/24 Wadmalac ***** válasza:

"egy épületgépészeti diplomája van"

Hát pedig ott azért eléggé kell tudni, mit csinál a víz, ha buzeráljuk.


"Biológiábol pl az is elhangozz hogy nem a sperma termékenyíti meg a petesejtet hanem fordítva"

Hoppá, idáig fajult az emancipáció?

2021. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Wadmalac ***** válasza:
100%
Bocs, de én spec örülök, hogy akkor ezekkel a képességekkel nem az én házam gépészetét tervezi, hanem titeket dezinformál. :D
2021. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Sajnos az óráink nagy nullák.. A dolgozatot is úgy írjuk hogy a tanár lediktálja az oldalszámot a válaszokhoz..
2021. ápr. 9. 12:15
 18/24 Wadmalac ***** válasza:
67%

"a tanár lediktálja az oldalszámot a válaszokhoz.."

Aztaq...

Oké, ha sok ilyen van, kezdem érteni a mai színvonalat...

2021. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Z003 ***** válasza:
100%

Sajnos manapság tényleg ilyen a helyzet a tanításban. A régi iskolások akiknek még voltak jó tanáraik nem értik mi a probléma, persze ez természetes mert már nincs rálátásuk.


De az utóbbi években olyat zuhant a tanítás színvonala, leginkább a szaktanárok hiányából adódóan hogy az egyes afrikai országokban sem lenne elfogadható.


Én vegyész technikusnak tanultam, és az alap 4 év alatt 6 kémia tanárom volt és ebből kettőnek volt csak tanári végzettsége.


Ez meg is látszott az osztály teljesítményén, beírattak az oktv-re és a mi osztályunkból került ki a két országos utolsó, pedig nálunk azok is 3 tanulók voltak. Az igazgatóság meg nem értetti mi a gond.

2021. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Konkrétan a válaszokból többet tanultam mint a suliba...
2021. ápr. 9. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!