Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki a növénytudományban merül...

Aki a növénytudományban merül el és abban kutat, az hogy szolgálja a társadalmat?

Figyelt kérdés

Ez nem egy számonkérés...

Engem érdekel ez a terület és azon túl, hogy érdekes, az egy komoly motiváció lenne számomra, hogyha tudnám, hogy van valamilyen haszna is ezeknek a kutatásoknak...


Ennyit találtam pl. az Oxfordon doktoráltak karrierjéről:


“100% of alumni from the DPhil in Plant Sciences are employed, across a wide range of sectors, with 60% working in academic research positions. The department retains contact with its alumni to find out what they have gone on to do after completing their course.


Past students from the Department of Plant Sciences have gone on to careers both in the UK and other countries in teaching and research in schools, universities, policy for government departments, industry, and administration at local and national levels.”


[link]


Még laikus vagyok a témában, mivel elég fiatal is vagyok.



2021. ápr. 30. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Növényekből készítenek gyógyszereket, szépségipari cikkeket, egészségmegőrző szereket, szóval hasznos a nem vények ismerete.

Még az is lehet, hogy egy növényt tanulmányozva fedezed fel valamelyik súlyos betegség ellenszerét.

2021. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha a mezőgazdaságra gondolunk, termőterület fenntartható hasznosítására, haszonnövények védelmére, vagy általában az ember és a bioszféra kapcsolatára, klímaváltozáshoz való alkalmazkodásra, stb.
2021. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Pl. betegséggel ellenállóbb,igénytelenebb, esetleg nagyobb terméshozamú növények
2021. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit találtál, az azt mondja el (összesítve), hogy a végzett hallgatók százalékosan milyen területeken helyezkedtek el. Arról semmit sem mond, mit csinálnak.

A triviális válasz: eszel. Választékosan. Sokkal többfélét, mint 1000 éve. Ezt mind a növényekkel foglalkozóknak köszönheted.

De ide tartozik vázlatosan a növények fejlődéstörténete, a tulajdonságaik leírása, életfeltételeik, szaporodásuk és szaporításuk, bennük található hasznos és káros vegyületek, orvosi alkalmazások, fotoszintézis, és még jó sok terület. És mindezek egyes növényekre, azok osztályára és más módon történő csoportosításaikra.


Fordítsuk meg. Az emberiség történetének hajnalán megkezdte az élete szervezésében a szakosodást. Az egyes szerepek természetesen eltérő fontosságúak, de mind nélkülözhetetlenek. Ebből a szempontból bárki bármit tesz, azzal a társadalmat szolgálja.

2021. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért tegyük hozzá, hogy a kutatói pályán nem gyakori, hogy az ember közvetlenül látja hasznosulni a munkája eredményét.
2021. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel energiafüvekkel kísérleteztem egyetemen
2021. máj. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!