Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen adatok kellenek ennek...

Milyen adatok kellenek ennek a kiszámitásához?

Figyelt kérdés
Van egy 1kg tömegű vázám és megdobom a lámpát 30N erővel, akkor mennyi ideig fog mozogni a lámpa, ha a lámpa tömege 3kg?

2021. máj. 2. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Miután a fékezést ebben az esetben a közegellánállás végzi a váza alakja, mérete számít. Szintén számít a felület minősége (bár csak alig-alig), a közeg surlódási tényező miatt. Ld.: [link]
2021. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lámpa talpának és az asztalnak az anyaga is számít, ahol érintkeznek. Sőt szerintem majdnem annyira fontos, mint a lámpa tömege és alakja.
2021. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs rosszul képzeltem el a feladatot. Azt hittem a plafonról lelógó lámpáról van szó.
2021. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3Arról van szó.
2021. máj. 2. 18:35
 5/10 A kérdező kommentje:
És van valamilyen képlet?
2021. máj. 2. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Linkeltem a wiki oldalt ott vannak a szükséges képletek a fékező erőről utána egy kis ingamozgás és össze lehet rakni. De nem fogod tudni kiszámolni. Talán FEM-mel esetleg, valamelyik FEM-nek van közegellenállás modulja, most nem emlékszem melyikben láttam. De azért azokhoz eléggé kell érteni.
2021. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a lámpa eltörik, ezért a szabadesés képlete használható és gyakorlatilag csupán a lámpa padlószinttől mért távolságától függ. Miután leérnek a darabok a padlóra ott már nincs mozgás.
2021. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#2 voltam, bocs, én értettem félre a kérdést.


Ez az 1 kg váza és 30 N erő kicsit zanza. Ekkora erővel lendíted meg a vázát? Mert ebből nem következik, hogy mekkora sebessége lesz a lámpánál, márpedig itt ez számít, és hogy milyen szögben találod el. És mennyi ideig gyorsítod a vázát azzal a 30 N erővel?

2021. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyan definiáljuk azt a pillanatot, amikor "megáll" a lengés?
2021. máj. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lámpa nem igazán egy ideális fonalon függő tárgy. Ezért a közegellenálláson kívül csökkenti a mozgást a lámpa zsinórja (két okból: közegellenállás és deformáció), továbbá a felfüggesztés módja is számít. Ha például egy kampón egy karikával van felfüggesztve, akkor ott van súrlódás is. Ha viszont egy vastag zsinór kötve van, akkor a folyamatos alakváltozási munka csökkenti az ingamozgást. Ezen túl, minden attól függ, milyen pontosságot kívánunk meg (lásd például #9, de más is).
2021. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!