Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mostanában, vagy a közeljövőbe...

Mostanában, vagy a közeljövőben mely Messier objektumokat láthatom binokulárral?

Figyelt kérdés

25x nagyítású Celestron binokulárral milyen Messier objektumokat érdemes keresgélni mostanában, ami látszik jól?


Plejádokat már megnéztem, szép látvány volt.


Tudom, ott a Stellarium erre, de engem most tapasztalatok érdekelnének, kistávcsővel miket érdemes nézegetni.


2.7 fokos a látószöge a távcsőnek, ~ 162 arcmin-nek felel meg.


2021. máj. 5. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel a nagyobbak jól láthatóak.
2021. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A nagy Levin ***** válasza:

Itt van egy táblázat, abban meg van adva melyik objektum melyik csillagképben van (ez alapján rá tudsz keresni, melyik mikor látható), illetve meg van adva midegyik látszólagos mérete is.


[link]

2021. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez amit találtam még a kérdésem előtt, részletesebb mint a wiki, de köszönöm.


Oké hogy itt a mérete, és a magnitúdója is, de még mindig nem derül ki, valójában is, látom-e vagy csak valami nagyon halvány paca lesz?


Nyilván nem átalakított kamerák felvételeként fogom látni, de mégis, azért jó lenne, ha legalább sejteném hogy ott az egy galaxis.

2021. máj. 5. 18:29
 4/8 A nagy Levin ***** válasza:
Annyira nem értek hozzá, de a látószög jónak tűnik, viszont az objektívlencse átmérője is fontos (a nagyobb átmérőjű lencsékkel a halványabb objektumok jobban láthatóak)- annak méretét nem írtad meg.
2021. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
25x70-es a távcső, ez a kisebbik variáns, van egy ettől nagyobb, 80-as is.
2021. máj. 5. 19:09
 6/8 A nagy Levin ***** válasza:

Az már elég jó.

Egyébként említetted a Stellariumot, annak segítségével, meg némi tapasztalattal könnyen megtalálod a Messier (meg egyéb) objektumokat, aztán kitapaszalod, hogy melyiket érdemes... Sok sikert!

2021. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. máj. 5. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az észlelés lényege, hogy fogod a műszert, megkeresed vele és megállapítod, hogy mennyire látható. Nem értem a kérdést. Mennyivel jobb itt előre megkérdezni, hogy mit fogsz látni?
2021. máj. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!