Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől van néha erős szél,...

Mitől van néha erős szél, néha semmi?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el, tök nagy szél van, erős, kimegyek hát sárkányozni, és akkor semmi szél nincs. De, ez vagy 8-9. szorra fordul elő már. Kint vagyok vagy egy órát, és semmi. haza jöttem, erre fúj a szél de nagyon. Most akkor lehet valahonnan tudni, mikor lesz folytonosan erős szél? Én csinálom rosszul?
2010. aug. 23. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:
A nap fénye másként melegíti fel az eltérő borítású és anyagú talajokat, ill. a vizeket. A talaj felmelegedése a levegő felmelegedését is jelenti, ami a nyomás megváltozását eredményezi. A szél nem más, mint a nagyobb nyomású levegő áramlása a kisebb nyomású levegő felé. Ennyire egyszerű. Ez nem olyan, hogy "Heh, a gyerek sárkányt akar reptetni, most gonoszságból nem fogok fújni! Háháhááá!"...
2010. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!