Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ, hogy mennyire...

Mitől függ, hogy mennyire hangos egy villámlás?

Figyelt kérdés
Régen volt egy vihar, amire szó szerint felkeltem. Remegett a padló. Mostanában már nincs ilyen. Mitől volt az akkor olyan hangos? Elnézést a fogalmazásért, este van.

2021. máj. 7. 23:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utolsó! Pont ez érdekelt, Köszönöm! Meg hallottam valami pozitív villámról, azok is durvák. (bár nem értem hogyan működik)
2021. máj. 10. 20:16
 12/18 anonim ***** válasza:

[link]

"Pozitív villám és negatív villám


A villámoknak kétféle változatát különböztetjük meg. Pozitív villámról beszélünk akkor, ha a villám a felhő pozitív sarkáról indul ki, negatív villámról ha a a felhő negatív sarkáról. Ez azért lehet légyeges, mert a pozitív villám lecsapási helye a talajviszonytól függ, a negatív inkább a kiemelkedő fémtárgyakat részesíti előnyben. A negatív villám sokkal tovább tart, időtartama általában 1 milliszekundum, ezért gyújtó hatása van és tűzveszélyes. Ezért a negatív villámot gyújtó villámnak is nevezik. A pozitív villámot pedig hidegvillámnak nevezik. Ez utóbbinak áramerőssége kisebb, nem gyújt, de mechanikai hatást fejthet ki, pl. lehasítja a fakérget."


Ez pedig egy kis érdekes olvasnivaló: A villámlás titkai [link]

2021. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A pozitív valamiért mégis hangosabbnak hallatszik.
2021. máj. 10. 20:52
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért van kevesebb mostanában, mert kicsit átírtuk a kódot, nagyon ergyán szóltak a pozitívok.
2021. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#12, ez egy f@sság. :) Itt vannak a tények:

csúcsérték 10 % gyakorisággal:

- villám első részvillám 72 kA

- villám további részvillámok 25 kA

+ összes villám 166 kA

kiegyenlítődő töltés 10 % gyakorisággal:

- villám 28 C

+ villám 252 C

homlok időtartama 10 % gyakorisággal:

- első részvillám 13 ms

+ villám 123 ms


#13, ezt honnan tudod, hogy pozitív villámot hallasz? :D

2021. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15-ös, az utolsó kérdésedre nem tudok válaszolni. Egyszerűen a villámból meg lehet állapítani. Legalábbis ezt vettem le a cikkekből. Ha valamit sz*rul tudok javítsatok bátran!
2021. máj. 10. 21:25
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

#15 ¯\_(ツ)_/¯

OK, menj és reklamálj náluk! 🤣

2021. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem fogadunk el reklamációt.
2021. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!