Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek mik lehetnek az égen?

Ezek mik lehetnek az égen?

Figyelt kérdés

Ma este 21:36 kor keszult a kep gödöllő környékén.


[link]


Amit tudok:

- Kb 10 percig érzékeltük

-sorban mozogtak dél-délnyugat irányából északkelet irányába

- magasságukat 10-15 km lehetett

- kb 100 objektum haladt el

- szinte egyenes sorban

Bármilyen építő jellegű ötletet szivesen meghallgatok hogy mik lehettek ezek.

Készült videó is az eseményröl telefonnal ami nem mindig kapta el a fókuszt így nem mindig látszott a videon. Ha ugy gondolod tudod mik ezek és érdekel a video vedd fel velem a kapcsolatot!



2021. máj. 8. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Starlink: [link]

Elon Musk műholdjai. [link]

2021. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

"- magasságukat 10-15 km lehetett"


Nem tudom sötétben miből próbáltad belőni a magasságot.

De stabil műholdpálya 150km alatt nemigen van.

(10-11 km -en utasszállító gépek, 15 km -en vadászgépek röpködnek, néha a hajtóművüket is lehet hallani.)


Megjegyzem a Starlink műholdak 550km magasan keringenek.

Ez #1 wiki linkjéből is kiolvasható.

2021. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tippeltem. Vadászgépnek gondoltam.
2021. máj. 29. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Starlink műholdak, legalábbis a felbocsátás után nem sokkal. Később már azért nem lesznek ennyire egy kupacban.

[link]

2021. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
A csodás Stralink-műholdak, amelyeket azért bocsátanak fel, hogy a Szaharán is legyen net..., de mi amatőrcsillagászok utáljuk őket mert csak fényszennyezés
2021. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte szimpatikus volt Elon Musk az innovatív, őrült ötletei és azok véghez vitele miatt, de a Starlink műholdak miatt eléggé berágtam rá. Pár év, és több műholdat látunk az égen szálldosni, mint csillagot. És sajnos nem csak a Starlink, mert már Kína is tervezi egy hasonló kaliberű rendszer kiépítését, aztán gondolom, majd kedvet kapnak az oroszok is, végül még több ország, még több cég, míg totál befedi az eget az űrszemét. Mondom ezt amatőrcsillagászként és hétköznapi emberként, aki szereti csak úgy nézni az éjszakai eget, rajta VALÓDI égitestekkel... :(
2021. aug. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érthető hogy a csillagászokat zavarja (bizonyára nem csak az amatőröket). Eleinte arra gondoltam hogy vadászgépek lehetnek vagy valami katonai kísérlet. De miutan kiirtam a kérdést par perc guglizas utan fater mondta hogy Musk bácsi műholdjai.
2021. aug. 29. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!