Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a tudományos magyarázat a...

Mi a tudományos magyarázat a videón látható jelenségre?

Figyelt kérdés

[link]


Lehet, hogy valamilyen katonai technológia látszódik a videón? Nektek mi a véleményetek a jelenségről?



2021. máj. 11. 15:01
1 2
 1/11 2*Sü ***** válasza:
100%

Tudományos magyarázat nincs, ahhoz olyan megfigyelések kellenének, amiknek a főbb paraméterei ismertek. Maximum tippelgetni lehet ennyiből.


Nagyon úgy látszik, hogy nem maguk a felhők hullámoznak, egy-egy hullámfrontnak látszó mozgás után ugyanaz a kép látszik, sehol semmi turbulencia, mozgás. Ha a videó nem manipulált, akkor leginkább valamiféle optikai jelenségre gondolnék elsőként. Sejtésem szerint nem is a felhőket világítja meg valami, inkább tűnik úgy, mintha közben törne meg a fény valahol, valamilyen lencseszerű hatás során. Még arra is gondoltam, hogy esetleg az üveg egyenetlenségét látom ahogy a kamera mozog, de a mozgás iránya és a rövid ideig a képbe kerülő ablakkeret helyzete miatt ezt kevésbé látom esélyesnek.

2021. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tislerics Máté ***** válasza:
60%
2021. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A nagy Levin ***** válasza:
Lehetségesnek tartom, hogy ez valamilyen visszatükröződés az ablaküvegen.
2021. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A titkos katonai kísérletet miért nem tartja senki elképzelhetőnek?
2021. máj. 11. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja ja visszatükröződés az üvegen és kész nincs itt semmi látnivaló...
2021. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Én is először arra gondoltam, hogy mondjuk olyan üveg mögül nézik, mozgatva a kamerát jobbról balra, amin víz folyik le.


De nem. Fókusztorzulásokat nem látni.


Ha nem videótrükk, akkor én hideg-meleg levegősávok hullámokban érkezésére és ebből eredő képtorzítására tippelnék.

Valami nagy felszálló hőt fúj oldalra a szél, hullámokban, valahol a felhő és kamera közt félúton.


Ha legalább körülfordulnának a kamerával ,hogy látsszanak a körülmények, könnyebb lenne, szerintem szándékosan nem teszik, hogy ne látsszon például ilyesmi valahol a jelenségtől balra lefelé:

[link]

2021. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

"A titkos katonai kísérletet miért nem tartja senki elképzelhetőnek?"

Mondd már meg, hogy a jelenségen melyik része utal bármire, aminek katonai fontossága lenne?

És mi lenne az, ami katonai és ilyet csinál?


Én nem látok semmi egyértelmű kapcsolatot a "fura" és "katonai" szavak közt.


Meg mi a frászért kísérletezne a katonaság bármivel lakott területeken? ahol bárki láthatja és bárki sérülhet is?

A katonai kísérleti területek nem véletlenül vannak talajon és levegőben is (repülési tilalommal) elkerítve.


A két legvalószínűtlenebb magyarázat a katonai kísérlet meg az idegenek.

2021. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Még egy lehetőséget látok, tektonikus mozgások, földrengések nagyon alacsony frekvenciás infrahanghullámai is okozhatnak ilyen kondenzációs hullámokat a túltelített párás levegőben.
2021. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 2*Sü ***** válasza:

> A titkos katonai kísérletet miért nem tartja senki elképzelhetőnek?


Egyrészt a titkos katonai kísérleteket úgy és ott csinálják, hogy titkos maradjon, és ne örökíthesse meg egy random ember, ország-világ elé tárva.


Meg ha az ember racionálisan gondolkodik, akkor a kevesebb feltételezést igénylő lehetőségeket veszi sorba, és csak ezek egyértelmű elvetése után veszi elő a több feltételezést igénylő lehetőségeket.


Én csak egy optikai jelenséget látok. Hogy mi okozza? Ennyiből nem lehet megállapítani. Miért gondolnék az ezer lehetséges ok miatt pont a titkos katonai kísérletekre? Ez nem objektív következtetés lenne, hanem valamiféle prekoncepció.

2021. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tislerics Máté ***** válasza:

Egy torzult üveget is elhúzhattak a kamera előtt. Bár ez inkább valamilyen ritka légköri jelenségnek tűnik számomra. Ami összefüggésben lehet a levegőben lévő jégkristályokkal, egy a falvételen nem látszódó de a közelben lévő viharfelhő elektromos terével, hideg-meleg levegő váltakozásával, földrengéssel, stb...


A katonai kísérletre valóban semmi sem utal. Engem a Crown Flash-nek nevezett ritka légköri jelenségre emlékeztet leginkább. Talán ez is hasonlóképp jött létre.


https://www.youtube.com/watch?v=8ds8gFlPJ_s&ab_channel=Meteo..

2021. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!