Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van szorzás az addíciós...

Miért van szorzás az addíciós tételekben?

Figyelt kérdés

Szal bővebben: sin(alfa + béta)=sinAlfa*cosBéta + cosAlfa*sinBéta (pl. ennél)

Mi miatt van az, hogy össze kell szorozni a 2 szöget?? Egyáltalán miből lesz szorzás?(o.O)

thx


2010. aug. 23. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek az addíciós tételek egy hosszú egyenlőség két végei. Közte kijön, hogy szorzás van.


Eleve abból indulunk ki, hogy mi a szinusz definíciója?

summa 0-tól végtelenig (-1)^n*x^(2n+1)/(2n+1)!


Ebbe x helyére beírod azt, hogy (alfa + beta), és felbontod, és addig alakítod, amíg ki nem jön a jobb oldali képlet. Ehhez tudni kell a cosinust is, ami pedig


summa 0-tól végtelenig (-1)^n*x^(2n)/(2n)!

2010. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem vagyok benne biztos, hogy a kérdező tudja a szinusz Taylor sorát, bár ha tévedek, akkor elnézést. De szóval egy levezetés eredménye, így simán szerintem nem tudnál rájönni gondolkodással, hogy a bal oldalból, hogyan lesz a jobb oldal.
2010. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A másik módszer a komplex számok használata. Itt úgy jön be a szorzás, hogy egy forgatás egy komplex számmal való forgatásnak felel meg.
2010. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
forgatásnak = szorzásnak. Késő van.
2010. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Emberek, ne ijesztgessétek itt komplex számokkal, meg a szinusz hatványsorával! :D


Egyébként benne van a bizonyítás a 11. osztályos matekkönyvemben, "A trigonometria alkalmazásai" fejezetben, de szerintem minden matekkönyvben benne van. A cos(A-B)-ra vonatkozó addíciós tételt abból vezeti le, hogy az origó középpontú egységvektorok skaláris szorzata kétféleképp kiszámítható, az összes többit pedig ennek, valamint a sin(A) = cos(90 - A) és párja segítségével bizonyítja.


Ha végképp nem találod, beszkennelhetem neked. :D

2010. aug. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Na én is ezt akartam finoman, hogy szerintem nem kellene felhozni ilyen dolgokat, csak arra meg már nem emlékeztem, hogy gimiben hogyan vezettük ezt le:)
2010. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! nos igen... az egyik kommentíróra hivatkozva: maradjunk talaj-közelben a trigonometriát tekintve :D már úton van a segítség!
2010. aug. 24. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!