Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy atomháborút követően az...

Egy atomháborút követően az emberiség (és a bioszféra) végleg kipusztulna, vagy már rendelkezünk olyan fejlett technikával (bunkerek, óvóhelyek terén), ami lehetővé tenné bizonyos idő (mondjuk 2-3 évszázad) elmúlta után újjáépíteni a Földet?

Figyelt kérdés

A Japánban található Hiroshima és Nagaszaki városok (több mint 7 évtized után) mára újranépesült-, fejlődő városok, a sugárzás alábbhagyott.


Lehetséges lenne egy ilyen folyamat globális szinten? Vagy a sugárzás tényleg mindenható lenne?



2021. máj. 28. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha kitőrne a 3. Világháború az néhány hétig se tartana. Ledobnak 2-3 atomot, vége van mindennek. Ha a bunkerekben életben is marad néhány ember, 100 év is kellhet ahoz, hogy a sugárzás élhetővé csökkenjen.


(Nem vagyok szakértő, de sokat olvastam a témáról)

2021. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 atombombától vígan élne az emberiség nagy része. Ha a teljes arzenált leszórnák nagyjából egyenletesen elosztva a Föld minden részén, akkor lefőtt a kávé.
2021. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Eddig több mint ezer, atomot, hidrogént robbantottak és semmi baja a Földnek. Ok hogy nem városok felett... de szunyogcsípés a Földnek.
2021. máj. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

"Eddig több mint ezer"

Több mint 2ezret.

2021. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 crudy ***** válasza:
65%

Nos igen kb 2300 kornyeken van a rombantasok szama, az nem tunik kevesnek. Egyreszt ez regen volt, ma mar combosabb nuklearis fegyverek vannak. Masreszt az orosz, kinai, amerikai es a feljovo orszagok tartaleka erosen meghaladja ezt a szamot.


Nagasaki es Hiroshima eseteben nem volt kifejezzeten nagy a sugarszennyezes, par kilo sugarzo anyag kerult a termeszetbe, ebbol nagresze a legkorbe ami szetszorodott. Chernobyl az ellenpelda ahol nagy mennyisegrol van szo es latjuk, a terseg elhetetlen es sokaig az is marad, nagyreszt az ott maradt hulladekkal.


A legjelntosebb dolog az atomfegyverek teren az Szilard Leo egyik tanulmanya. O vegitelet-bombanak hivta, az atombomba egy modosulata amiben kobalt veszi korul a robbano anyagot amitol kobalt 60 keletkezik hosszu felezodesi idovel tehat a szel be tudja teriteni az egesz foldet radioaktiv anyaggal.


Tehat, hogy idezzek valakit, ha mindenki bevetne amit tud, lefott a kave.

2021. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Doomsday engine
2021. máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az atomfegyver nem attól veszélyes hogy nagyot robban, meg sugároz, hanem attól, hogy háború esetén tömegesen alkalmaznák a városok ellen, Egy szokványos robbanás esetén, a maradványsugárzás kb 6 hónap elteltével elviselhető mértékűre csökken. Ez nem azt jelenti hogy teljesen eltűnik, hanem azt, hogy a különböző populációk fennmaradhatnak. Az ember esetében ez azt jelenti, hogy az elnyelt dózis függvényében csökkenni fog az átlagos élettartam, akár 10-20 évvel is, de ez nem oszt-szoroz nagyon, mivel 20-30éves korában utódokat fog nemzeni, tehát mindig lesz új generáció. Legfeljebb a hosszú, békés nyugdíjas évekről kell majd lemondani.a fő probléma, hogy az összes város, és környéke felperzselődik, és ez annyi hamu és korommal jár, hogy a becslések szerint 1-2 évre teljesen leállhat a fotoszintézis, és utána is jó sok időnek kell eltelnie mire rendesen visszaáll. Fotoszintézis hiányában pár hét alatt elpusztulnak a növények, ezzel együtt kihalnak a növényevők, és utána pár hónap késéssel a ragadozók is éhen halnak. A megroggyant ökoszisztémának ráadásul még túl kéne élnie az atomtél nevű jelenséget, ami a két -három évig tartó sarkvidéki hideget jelentene a Föld szint teljes felszínén. Egy ilyen kataklizma után több száz év kellene mire csak a növényzet valamelyest regenerálódna, a nagytestű állatok pedig teljesen eltűnnének. A növény és állatfajok több mint 90 százaléka kipusztulna, ami már volt a Föld történetében, de az újbóli fajgazdagsághoz az evolúciónak 10-20 millió évre lenne szüksége. Esetleg az ember ha már tönkre vágta a Földet, annyiban tudná gyorsítani az újbóli benépesülést, hogy a túlélők, a különböző génbankokba elrajott növényekkel módszeresen újra betelepítenék a Földet.
2021. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!