Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen pontos prímszámláló...

Milyen pontos prímszámláló függvények vannak?

Figyelt kérdés
π(x) függvény mely x valós számnál nem nagyobb prímszámok számát adja meg. Tudom hogy van például a li(x) (logaritmikus integrál) függvény mely nagyjából a π(x)-et adja. Olyan függvényt keresek ami gyorsabban számítható mintha megszámlálnánk a prímeket és ugyanolyan pontos. Monte-Carlo-módszer is szóba jöhet.

#függvény #egzakt #prímszámláló #Monte-Carlo-módszer
2021. jún. 12. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
X/ln x
2021. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mit írtam? Azt hogy olyan függvényt keresek ami gyorsabban számítható mintha megszámlálnánk a prímeket és ugyanolyan pontos.


A táblázat szemlélteti a x/ln is mennyiben tér el. : [link]

2021. jún. 12. 22:48
 4/7 A kérdező kommentje:

22:48-as az "X/ln x"-re szólt.


22:47 Ezt nem látom hogy gyorsabb futási idejű lenne.

2021. jún. 12. 22:57
 5/7 A kérdező kommentje:

Itt kiderül részletesebben : [link]

README.md-be írja Benchmarks is van meg az Algorithms részben a magyarázat.

2021. jún. 12. 23:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Szó nincs pontos függvényről.
2021. jún. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Szó nincs pontos függvényről."


Ember, azért ilyet írni. Egyrészt amit találtam github oldalt leírja sokkal profibban mint a magyar wikipédia. A futási időket leírta ordóba is, meg konkrét benchmark teszteket is írt, én fogtam és a forrásból lefordítottam és kipróbáltam. Bármi amit kipróbáltam random értékre pontos értéket adott, nagyobb számoknál látható hogy sokkal-sokkal gyorsabb futási idejű mint a triviális módszer.


Formálisan a 22:47-es hozzászóló válaszolt is a kérdésre, bár nulla hozzáfűzést írt hozzá, az a wiki oldal meg gyengécske ilyen szempontból, nem derül ki az ott említett számítással belőle a futási idő.

2021. jún. 13. 10:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!