Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hipnózis hogyan lehet...

A hipnózis hogyan lehet létező dolog?

Figyelt kérdés
Csányi Vilmos Hiedelmeink cìmű könyvében olvastam egy megdöbbentő tényt. Hipnotizált emberek akiknek azt mondták hogy egy szobahőmérsékletű pénzérme forró, égési sebeket tudtak produkálni. Na most Csányi nem nagyon szokott tudományosan megalapozatlan dolgokkal dobálózni. Viszont, nem fér a fejembe hogyan lehetséges ez. Pl azt álmodom megharap egy kutya, ott érzem a félelmet a fájdalmat és nem tudom hogy álmodok teljes "hipnózisban" vagyok azt hiszem zsigerileg, hogy tényleg megharaptak. Aztán felkelek és semmi nyoma, pedig igazán elhittem a dolgot álmodás közben. Tudom, hogy más tudatállapot a kettő de az mindkettőben közös hogy tényleg azt hiszem hogy az történik ami valójában nem. A hipnózisnak is ha jól értem ez a lényege, hogy mélyen elhiszi az alany és testi tüneteket produkál. De ha ez így van, és révén hogy létezik önhipnózis ha mélyen elhiszem hogy beteg vagyok akkor megbetegìthetem magam? Igazából ezt akadt be, hogy ez rettenetesen felesleges készség. Van egy egy rakás környezeti veszélyforrás és még saját magam is az vagyok potenciálisam a saját testemre nézve? Ennek semmi értelme.

2021. jún. 16. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

A létező dolgoknak milyen értelme van?

A hipnózis létezik, és képes erre.

2021. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A hipnózis nem álmodás, ellentétben az általános elképzelésekkel, ezért másként is müködik.

A hipnózis létezik, megvan a kellö fiziológiaia magyarázata, de nem nagyon lehet elmagyarázni olyan valakinek, akinek nincs kellö tudása hozzá.

Az önhipnózis is müködik, de nem csak megbetegíteni tudod magad vele, hanem adott esetben javítani is az életeden, de természetesen ez is csak megfelelö módszerekkel megy.

2021. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
A nagy prof.Ablert Ignatyenkó még a '90-es években meghipnotizálta Déri Jánost a színpadon, aki egy tyúk módjára vartyogott. Ennyire komoly a hipnózis csak mondom
2021. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem csupán, hogy a látásnak hallásnak mondjuk van értelmes funkciója. De azt nehezen tudom beilleszteni a világképembe hogy égési sebeket fizikai behatás nélkül elő lehet idézni. Ez kicsit olyan mintha méreg nélkül meg lehetne valakit mérgezni. Utána néztem ezeknek a kìserleteknek és sok esetben vitatottak. Pl. a megismételhetőség kritériumának legtöbbször nem tesznek eleget.
2021. jún. 16. 15:10
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Mert a hipnózis alapvetően akkor működik jól, ha te is partner vagy.

Az erőszakos hipnózis sokkal nehezebb.

2021. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok egy buddhista szerzetest is lehetne hipnotizálni?
2021. jún. 16. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha beleegyezik, simán.

Sőt: sokkal könnyebben, mint mást, mert eleve jobban ismeri a szükséges módszereket.

2021. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha nem egyezik bele? :D Szóval ettől az infótól kicsit paranoiás lettem, hogy ki tudja milyen impulzusokat emelek be az elmémbe és hipnotizálom magam ìgy önártó dolgokra.
2021. jún. 16. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Akkor két lehetőség marad: az erőszakos, ún. villámhipnózis -

és a félrevezetés. Olvasd el a "Marió és a varázsló"-t.

2021. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!