Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lesz egyszer...

Lehetséges lesz egyszer antigravitációs tárgyakat csinálni?

Figyelt kérdés
Vagy csak antigravitációs teret.

2021. jún. 24. 10:43
1 2
 1/14 Z003 ***** válasza:
87%

Hát ha építünk egy föld tömegű dolgot a fejünk fölé akkor már kész is a null gravitációs tér.


De olyan értelemben amiben szerintem te gondolod nem nagyon, a gravitáció egy alapvető kölcsönhatás, így nem nagyon lehet befolyásolni. Csak persze a fent említett módon.De ha a jövőben felfedezünk egy technológiát amivel befolyásolni tudjuk a gravitonok viselkedését akkor lehetséges, de erre jelenleg semmi rámutató jel nincs.


De maga a tárgyak lebegtetése az nagyon is megoldható és valószínűleg nagy szerepe is lesz a jövőben. De az nem gravitáción hanem valószínűleg mágnesessége/elektromágnesességen fog működni.

2021. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
A tudomány fejlődik a teknológia egyre jobb lesz, így csak idők kérdése és lesz egyszer antigravitációs tárgyakat csinálni
2021. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A macskám már antigravitációs...
2021. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 dq ***** válasza:
89%

Az általános relativitáselméleten belül maradva: olyan tárgyat, amely mindent taszít maga körül, olyat lehet csinálni, csak nagy negatív nyomás (esetleg tömeg) kell. Mondjuk egy nagyon megfeszített gumi expander. Csakhogy, az is leesik a Földre.

A pingponglabda nem azért esik le a földre, mert meggörbíti maga körül a téridőt úgy, hogy mindent magához vonzzon, hanem azért, mert a Föld görbítette meg a téridőt, de nagyon durván.

Ugyanígy, egy negatívan gravitáló pingponglabda naaaagyon lassan ellökné magától a porszemeket (amennyire egy sima pingponglabda vonzza maga felé), de leesne a Földre, ha elengedjük. (Ahogy egy sehogy nem gravitáló pingponglabda is ugyanígy leesne.)

Olyan pingponglabdát, ami nem követi a Föld gravitációját nem lehet csinálni (az általános relativitás keretein belül).

Vagy hát nem tudom, hogy a repülő, vagy a héliumos lufi annak számít-e.

2021. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Ennek egyszerű oka, hogy antigravitációt antitest tud produkálni, az viszont mihelyt telál egy testet, rögtön egyesül vele. Aztán se test se anti, csak eszetlen nagy energia. Ezért van, hogy irtózatos költségekkel tudnak csak milliomod másodperceket "élő" antianyag részecskéket létrehozni.
2021. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Z003 ***** válasza:
58%
@5 nem tudom hogy ezt most viccnek szántad vagy nem... De mindenesetre érdekes válsz volt. Most már csak egy dolgot nem értek, hogy kerül ide az antianyag?
2021. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 2*Sü ***** válasza:

dq-t (#4-et) kicsit kiegészítve elő szokott jönni az, hogy csináljunk egy negatív tömegű testet, azt majd taszítani fogja a Föld. Az a gond, hogy nem. A gravitációs erő:

F = G * m * M / r²

Ahol G a gravitációs állandó, m a test tömege, M a Föld tömege, r a távolság. Ha a test tömege negatív, akkor az erő valóban negatív lesz. De:

F = m * a

Amiből:

a = F / m

Itt az erő is, a tömeg is negatív, tehát ugyanúgy pozitív – Föld felé irányuló – lesz a gyorsulás.


Ha a két képletet egyesítjük, akkor:

a = F / m = G * m * M / r² / m = G * M / r²


A gyorsulás a távolságtól és a Föld tömegétől függ, a test tömegétől, vagy egyéb tulajdonságaitól nem.


~ ~ ~


Viszont egy ilyen negatív tömegű testnél lenne pár anomália.


Pl. ha elképzelsz egy negatív tömegű testet a bal oldalon, egy pozitív tömegű testet a jobb oldalon, akkor a pozitív tömegű test jobbra fogja gyorsítani a negatív tömegűt, a negatív tömegű szintén jobbra fogja taszítani a pozitív tömegűt. Mindkét test jobbra fog gyorsulni, a távolságuk nem fog változni. De meddig? A fénysebességig?


Aztán ha F erővel – mondjuk egy összenyomott rugóval – próbálod meglökni a negatív tömegű testet, a gyorsulása az erővel ellentétes irányú lesz, ami még inkább összenyomja a rugót, ami így még nagyobb erővel fogja nyomni. Meddig?


~ ~ ~


Illetve itt jön képbe, hogy mi csak nemnegatív tömegű dolgokkal találkoztunk, a fizikai összefüggéseink is ezen alapulnak. De vajon tényleg az a helyes képlet, hogy:

F = m * a

Vagy esetleg a valódi összefüggés ez:

F = √(m²) * a

vagy:

F = |m| * a

Mert pozitív tömegű testeknél mindhárom ekvivalens egymással, negatív tömegű testeknél meg az erőnek más lesz az előjele. De ez nem csak ennél, hanem az összes, tömeget is tartalmazó képletnél kérdés.


~ ~ ~


Röviden: Ha antigravitációról van szó, az amúgy is hipotetikus negatív tömeggel nem érdemes számolni. Ha a jelenlegi ismereteinkből indulunk ki, akkor egy negatív tömegű tárgy is csak lefelé esik a földfelszínen, azt meg, hogy a fizikai törvényeink mennyire igazak negatív tömegű testekre, az meg kérdéses, azt csak valóban létező negatív tömeggel végzett kísérletekből tudnánk meg.

2021. jún. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, hogy az antigravitációval a tárgyak súlyát csak nulláig tudom-e csökkenteni, vagy átmehet mínuszba...
2021. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 dq ***** válasza:

#7:


[link]

2021. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És nulla súlyú tárgyat? Akkor az lebegne (elméletileg).
2021. jún. 25. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!