Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány gravitációs-beton energia...

Hány gravitációs-beton energiatároló erőmű van jelenleg, és ezek milyen magasak szoktak lenni? Lehet arról tudni, hogy mennyire lenne szükség?

Figyelt kérdés
Mivel ez nem energiát termel, hanem tárol, ezért ha jól értem, akkor az energiaszükségünk ingadozásától függ, hogy mennyire lenne szükség, és persze lokálisan. Van erre valami becslés világszinten?

2021. jún. 27. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem erre még világszinten nincs becslés, mert az energiatermelés az nagyjából (kis túlzással) mindenhol lokális. Amire szükség van a lokális hatások kiegyenlítéséhez azt már megépítették.


Akkor kell csak ezekneka szükségességét becsülni, ha olyan energiatermelő forrásokkal váltod ki az alaperőműveket, amik nem 7/24-ben termelnek.


Amúgy a tározós erőművek is termelnek energiát a leürítési ciklusban.

2021. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi az a gravitációs beton?
2021. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem gravitációs beton, hanem gravitációs-beton.
2021. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami a kérdést illeti, az egyik típusra már van egy bemutató darab:

[link]

Szerintem "valódi" (mert ez a bemutató darab 250 kW-osnak van írva, de hát ez csak egy adat, a kettőből, ami kéne) még nincs egy se.

2021. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg úgy tárolja az energiát, hogy b..szott nehéz betontestet emelnek fel és tartanak a magasban?
2021. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahh, hirtelen én is a beton völgyzárós tározós erőművekre gondoltam. LoL :D
2021. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én is, mert arról már hallottunk, hogy az éjszakai/alacsony terhelési időszakban vizet szivattyúznak fel egy víztározóba, amit csúcsfogyasztáskor ugye ráengednek egy vízierőműre.

De betonban tárolt potenciális energiáról még nem hallottam.

2021. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!