Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az afantáziűs emberek másképp...

Az afantáziűs emberek másképp álmodnak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 14:21
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
76%

Valaki vagy ilyen, vagy olyan, nem tudja összevetni az álmait máséval, ha csak ő maga a sajátját éli át, a másikét meg nem.


Az álomban lejátszódó történet szempontjából esetleg? Fene tudja.


Sok helyen láttam olyat írva, hogy az álmokban nincsenek színek.

Lehet, hogy van, akinek nincsenek.

Nekem álmomban színek, hangok, szagok is erősen megjelennek, meg is maradnak.


Nem tudom, hogy feltétlenül kéne-e a fantázia bőségével összefüggésben lenni az álmoknak.

Szerintem erősebb az összefüggés azzal ,hogy ki milyen mélységben, részletességgel tud emlékeket felidézni.

2021. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen számos más szociális kérdéskörben jó volna figyelembe venni az afantáziát. Ilyen például a szükséges alvásmennyiség kérdése. Az álom, mint szemmozgáskövetéssel vizsgálva látható, nem képzelt kép szakaszos letapogatása, hanem a látvány folyamatos követése (LaBerge, 2018). Még nincsenek kutatások arra vonatkozóan, hogy az afantáziások nem álmodnak-e képekben (Horikawa, 2013; Horikawa, 2017), de kb. ötödük nem emlékszik arra, hogy valaha is álmodott volna így (Zeman, 2019a). Érdekes lenne tudni, hogy nekik tényleg nincsenek-e álomképeik, vagy csak nem emlékeznek rá; és ha valóban nem álmodnak képekben, akkor ez hogyan befolyásolja alvásidő-szükségletüket."

[link]


"... A kutatók szerint erre egyébként bizonyos esetekben van esély, mivel egyes afantáziások álomban és speciális körülmények között (pl. az ébrenlét és az alvás határán) képesek képeket látni, vagyis ők nem vesztették el a képzelet képességét, csak arra képtelenek, hogy tudatosan kontrollálják azt. Ezt felismerve Joel Person ausztrál kutató kifejlesztett egy olyan módszert, aminek a segítségével e két féle afantázia megkülönböztethető (Frontiers in Psychology vol 3 p 224), és az is kiderült, hogy azok, akik csak a tudatos fantáziakontroll képességét veszítették el, tréning révén elkezdhetnek tudatosan is hozzáférni képzeletükhöz"

[link]

2021. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Szerintem erősebb az összefüggés azzal ,hogy ki milyen mélységben, részletességgel tud emlékeket felidézni."


az afantázia pont erről szól, ezzel korrelál erősen

2021. júl. 5. 23:31
 4/5 A kérdező kommentje:

"azok, akik csak a tudatos fantáziakontroll képességét veszítették el"


Ezt biztosan tudjuk, hogy itt ELVESZÍTÉSRŐL van szó? Tehát nem lehet eleve így születni?? Én azt hittem ez nem feltétlenül a környezet hatására vagy betegség miatt kialakuló állapot

2021. júl. 5. 23:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem én afantáziás vagyok mert nem tudok elképzelni tárgyakat, maximum a pontatlan körvonalát egy másodpercig, az álmaimban a képek homályosak. az embereknek nincs arcuk de ez nem tűnik fel akkor, vagy ha már igen akkor utána már tudom hogy csak álmodok
2021. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!