Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik okulár és mélyég...

Létezik okulár és mélyég szűrő kifejezetten galaxisok megfigyeléséhez?

Figyelt kérdés

Távcső: Skywatcher 114/900

Eddig 25 mm plössl okulárral figyeltem a galaxisokat mindenféle szűrő nélkül.



2021. júl. 8. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

"A mély-ég szűrők sem "csoda" eszközök, nem tudják a városi fényszennyezést teljesen kiiktatni, sötét égen tudják a legnagyobb teljesítmény-növelést produkálni. Noha a különböző mély-ég objektumok másként "reagálnak" a mély-ég szűrökre, általánosságban kijelenthető, hogy a galaxisok esetében CLS szűrők hatékonyak valamennyire, a különböző diffúz ködök esetében pedig az UHC és az OIII. Amennyiben csak egy szűrő beszerzésére van mód, UHC szűrő javasolt, másodikként jó szolgálatot tehet egy OIII szűrő."

[link]

2021. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Az UHC-t én is tudom ajánlani, nemrég vettem és sok objektumnál jelentősen javította a látott képet, vidéki nagyvárosban, központhoz közel. Nekem érdekes mód még planetáris ködöknél is bejött, a Gyűrűs-köd és a "Jupiter szelleme" nagyon szép volt vele. De persze a diffúz ködök az ahol igazán nagyot alkot, pont most nyáron pl a Nyilas valami eszméletlen látványosságokat rejt vele.
2021. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#

A CLS szűrőket néztem én is de hozzászólásokban azt írják hogy nagyon elhalványítja a csillagok fényét és a galaxisok fényét a csillagok adják, ebben nem vagyok biztos de csak gondolom. Ha pedig a csillagokat elhalványítja akkor gondolom a galaxisokat is. Nem jól gondolom?

2021. júl. 16. 19:56
 4/5 anonim válasza:
A szűrőknek is megvan az előnye hátránya, úgy tudom hogy noha az uhc fajták jók, elhalványítják a csillagokat, én is gondolkodtam szűrő beszerzésén, de inkább utazok :))
2021. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A CLS szűrők a fényszennyezést próbálják kompenzálni, a városi lámpák fényét szűrik, amennyire lehet. Csodát ne várj, ilyenkor inkább bizony ki kell vinni a műszert távol a városoktól. :(
2021. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!