Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől van az, hogy napokig...

AKerZso kérdése:

Mitől van az, hogy napokig nem esik az eső (akár egy-két hétig), majd mintha egy kis "hurrikán" lenne, úgy telibetalálja Magyarországot a vihar?

Figyelt kérdés
Az ország délkeleti részében élek, egyre inkább azt tapasztalom, hogy két hétig nem esik, aztán három-négy napig pedig szakad az eső. Az ország ezen része még szerencsésebb. Na, de mint azt a kérdésben feltettem már, mitől van ez (és nehogy valaki annyit merjen írni, hogy "me' jön a globális felmelegedés)? Valamint a másik dolog, amin elgondolkoztam, az hogy lehetséges, hogy a nyugati országokat hamarabb elkapják ezek a nagy "égszakadások" (pl. Németország, Hollandia, Belgium)? Gondoltam már itt az óceáni hatásra, arra is, hogy talán az Alpok játszik közbe. De, még a Kárpátátok védettsége is megfordult a fejemben.

2021. júl. 21. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban bonyolult téma, de tényleg a globális felmelegedés áll a háttérben.

Ha igazán érdekel, ebben a kérdésben a 13-14. válaszban körvonalaztam a problémát, ahhoz túl hosszú, hogy ide is beírjam.

Természetesen ez is csak egy roppan vázlatos leegyszerűsítés, de nagy vonalakban erről van szó, illetve ez is benne van, szerintem jelentős mértékben.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2021. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert jobb lenne, ha minden harmadik nap esne?
2021. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!