Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a fekete lyuk?

Lyra_0 kérdése:

Mi a fekete lyuk?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 15:09
1 2
 11/14 kretens ***** válasza:
Mojjo..A tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem tudjuk mi történik az eseményhorizonton belül.A legegyszerűbb azt gondolni hogy minden ami bele kerül a semmivé válik mintha létre se jött volna.Bizom benne hogy azoknak lesz majd idővel igaza mint nekem is hogy a fekete lyuk belsejében a fizika általunk ismert törvényei érvényét veszti és teljesen más folyamatok zajlanak igy az én elméletem is működhet.
2021. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mojjo!

Az eseményhorizont egy elvi felület, azt hivatott jellemezni, hogy mi innen kívülről arra vagyunk képesek, hogy ami e felület ugyanazon oldalán van, arról - elvileg - tudunk információt szerezni, ami pedig az átellenes oldalon, arról nem. Ez a horizont hétköznapi jelentése egyébként.

Ebből pedig az következik, hogy ami kívül van, az kívül van, ami belül az belül. Hawking éppen arra a logikai ellentmondásra jutott, hogy ekkor a fekete lyuk tömege, energiája folyamatosan nő, míg egy általunk még nem ismert ok miatt valahogy "szét nem esik" (ha egyáltalán).

Nem mennék bele a részletekbe, de Hawking nem mondta azt, hogy a sugárzás az eseményhorizonton "kívülről jön. A környezetéből! És a sugárzás megjósolásának lényeg éppen az, hogy feloldja a logikai ellentmondást. A sugárzást úgy kell tekinteni, hogy "belülről jön", mert amitől a fekete lyuk tömege csökken, az "belülről van". Azt soha nem állítottam, hogy úgy jön ki, mint én egy szobából.

2021. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Mojjo ***** válasza:

@12:

"Hawking éppen arra a logikai ellentmondásra jutott, hogy ekkor a fekete lyuk tömege, energiája folyamatosan nő"

Sehol nincs itt logikai ellentmondás. Két teljesen különböző dolgot keversz - a fekete lyuk információs paradoxont a hawking sugárzással.


"ekkor a fekete lyuk tömege, energiája folyamatosan nő, míg egy általunk még nem ismert ok miatt valahogy "szét nem esik""

Ezt viszont nem is tudom, honnan szedted, ilyesmiről szó sincs.


"de Hawking nem mondta azt, hogy a sugárzás az eseményhorizonton "kívülről jön"

Dehogynem. Nem érted a Hawking sugárzás lényegét, ha ezt nem tudod.


"Nem mennék bele a részletekbe"

Ez aranyos :)


"És a sugárzás megjósolásának lényeg éppen az, hogy feloldja a logikai ellentmondást."

Nem, abszolút nem az, köze sem volt hozzá.


"A sugárzást úgy kell tekinteni, hogy "belülről jön", mert amitől a fekete lyuk tömege csökken, az "belülről van""

A fekete lyuk tömege nem azért csökken, mert a sugárforrás az eseményhorizonton belül van. A sugárzás forrása az eseményhorizonton kívül helyezkedik el, viszont bizonyos okokból - amihez pl érdemes lenne a virtuális részecskepárok természetével megismerkedni - ennek hatására a fekete lyuk energiája, így a tömege csökken.

2021. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2021. nov. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!