Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy pohárba rakunk egy...

Ha egy pohárba rakunk egy sejtet, ami másodpercenként kettéosztódik, és egy perc múlva telik meg a pohár, akkor mikor volt félig?

Figyelt kérdés
2008. dec. 9. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ötvenkilencedik másodpercben!

Tetszik a kérdés!!!

2008. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fú akkor jól gondoltam :) Csak a biztonság kedvéért kérdeztem meg itt...
2008. dec. 9. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jó a kérdés, és a válasz is... de azért hozzátenném, hogy csak elméletileg. A gyakorlatban a vége felé már lelassul a szaporodási ütem.
2008. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Ideális esetben 59 másodperc. ez egyébként a klasszikus példa, amivel bemutatják, hoyg egy faj exponenciálisan képes növelni a számát, illetve amivel felhívják a figyelmet arra, hogy dupla annyi idő nem egynelő dupla akkora egyedszámmal.

Persze ha már felrajzolod a függvényt, ott már rögötn kijönnek a buktatók, egyáltalán nem biztos, hogy 59 másodpercnél lesz tele. Nyilván olyan függvényt is lehet rajzolni, csak megfelelő kiindulás adatokat( pohár, sejt méret) kell választani. De alapból lehet, hogy már előbb túlhaladott a felén a szaporulat, az utolsó előtti osztódásnál, vagy akár csak pár sejt kell, hogy tele legyen a pohár, ilyenkor nyilván nem pont 59 másodpercnél lenne félig. Tehát kicsit eröltetett a példa, de szemléltetésen megteszi.

2008. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdést tettél fel, ötletes,gratulálok :)
2008. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!