Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világvégén nem tudnánk...

A világvégén nem tudnánk belenyulni a túloldali semmibe? Vagy igen? Mit éreznénk?

Figyelt kérdés

Gondolkoztat ezen, hogy a világvégén azt látnánk, hogy a semmi van. Elfogy a világ. Pl ott egy galaxis a világ szélén és utána már semmi van. Ha oda tudna menni egy űrhajó, mert mondjuk létezik élet abba a galaxisba, akkor a világvégén elfogyott a téridő. Nem tudnánk odanyulni ? Vagy multiverzumba élünk és egy másik téridő van ott egy univerzumával? Belenyulnánk egy másik világba?


Nagyon érdekel ez a téma srácok



2021. júl. 29. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Jelenlegi tudásunk szerint eleve nincs olyan, hogy túloldal.
2021. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen értelemben nincs vége a világnak. A " legszélső" galaxisok a fénysebességnél is gyorsabban távolodnak tőlünk. Azaz, ha lenne fénysebességgel haladni tudó űrhajód, akkor sem érnéd utól őket. Arról nem is beszélve, hogy nincs 13.8 milliárd éved utazni. És ilyen űrhajó sem létezik.
2021. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2%

A világnak nincsen széle!

Ezen kívül vége sincsen!

Tehát nem tűnik el a téridő soha.

Amire te gondolhatsz, az az, hogy a galaxisok annyira eltávolodnak egymástól, hogy már nem látni a szomszédosat sem, távcsővel sem.

2021. júl. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Az Univerzum folyamatosan és gyorsuló ütemben tágul. Ezt a vörös eltolódással bizonyították. Egyébként olyan nagyok a távolságok, hogy felesleges azon agyalni, vajon eljuthatunk e a szélére. Nem juthatsz el. Még a legközelebbi nap és galaxis is igen távol van. És jelenleg nem tudják mennyi galaxis van, de tény hogy igen nagy számú. Több millió-vagy milliárd is. Ha léteznek is más fajok, odakint, akkor nekik is korlátozott az utazási lehetőségük, a fizika törvényei rájuk is vonatkoznak.
2021. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Lehetetlen eljutnunk a szélére.

Hogy miért ?

1. Nincs olyan technológiánk mellyel a fénysebesség 99.99%-val tudnánk haladni.

2. Ha lenne, Einstein relativitáselmélete szerint semmi sem haladhat gyorsabban a fénynél ezért ez olyan, mintha egy pontot akarnánk megfogni de az a pont mindig egy egységnyivel gyorsabban mozogna mint az aki el akarja érni és óriási hátránnyal indulnánk mivel az odavezető út is több száz millió(földi) év lenne. Mivel az idő realtív így mire odaérnénk és visszafordulnánk már nem lenne hová hazajönni. Eleve nem lenne honnan visszafordulni. Az űrhajósoknak pár év de a földön ez több száz millió évet jelent.

2+1. Nem lenne találkozási pont sem mivel az mindig előttünk járna es távolodna tőlünk. Ezért nem lehetséges.

2021. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, miért pontoznak itt olyanok, akik egyáltalán nem értenek a kérdéshez.

A világnak 𝐍𝐈𝐍𝐂𝐒𝐄𝐍 se vége, se széle, se túloldala! Nem "fogy el" sehol.

Ha létezik multiverzum, akkor az egyes világok úgy el vannak választva egymástól, hogy egyikből sem vezet út a másikba.

Tehát nem falakkal, mert akkor az lenne az út!


Amiről pedig az ötös írt, annak semmi köze a világ "végéhez".

Egyszerűen arról van só, hogy a világunk gyorsabban tágul, mint a fény sebessége, ezért hiába megyünk benne nagyon gyorsan: soha nem tudjuk körbejárni az egészet. Vannak olyan részek, ahova soha nem juthatunk el - de nem valami fal miatt, hanem azért, mert gyorsabban távolodik tőlünk, mint ahogy menni tudunk.

2021. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5.-ös vagyok. És lemondanád kérlek, hogy miért nincs köze hozzá? A kérdés arról szól, hogy mi lenne ha elmennénk oda és belenyúlnánk a semmibe leegyszerűsítve. Elmagyaráztam hogy ez miért nem lehetséges. Akkor miért nincs ehhez köze ?
2021. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Azért, mert te azt írtad, hogy nem tudunk odáig elmenni.

Ebben (rejtve) ott van az is, hogy ez a hely létezik.

Pedig nem létezik.

Attól függetlenül, hogy hova nem tudunk menni, amit amúgy jól írtál.

Úgyhogy téves dolgokat írtál.

2021. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én hiszek a multiverzumok létezésében, igen nincs rá még bizonyíték de itt màr olyan távolságokról beszélünk, hogy nem is lesz. Másrészt meg eddig a felfedezéseink szerint a kozmológiában az arány csak növekedett az idő múlásával.

Az elején csak a föld és a hold volt, utána a mars és a jupiter és akkor nem gondoltuk volna, hogy kering több bolygó is a naprendszerünkben. Elég sok év kellett mire eljutottunk a plútóig, majd a galaxisunk perzeusz karáig. Utána azt hittük, hogy csak a mi galaxisunk létezik majd rájöttünk az ellenkezőjère. Felételeztünk majd rájöttünk, hogy hatványosan “alálicitáltuk” számításokkal ezt az értéket. Az exobolygók felfedezései illetve kereséseinél is az érték a vártnál sokkal sokkal több lett mint potenciális találat de ugyan ez van a feketet lyukaknál is. Írhatnék még számtalan dolgot. A feltételezés és valódi érték (hogyha valódi) között mindig a feltételezésünk vesztett. Ebből következtetve több az esély arra, hogy létezik multiverzum.

2021. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

5. vagyok:

Én tisztában vagyok ezzel de a kérdezőnek mivel szemmel láthatóan valszeg nem jártas még ebben és érdekli a téma (aminek örülök) kellett elmagyaráznom egy bonyolultabb dolgot egyszerűsítve.


Én hiszek a multiverzumokban a fentebb(9.) ki is fejtettem, hogy miért. Számomra létezik és azért van találkozási pont azonban ezt képtelenség megfigyelni. Ezèrt írtam azt amit írtam. Te azt hiszed nincs vége rendben elfogadom de te is fogadd el ha valaki máshogy gondolkodik.

2021. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!