Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy csak engem izgat,...

Lehet, hogy csak engem izgat, de mindennap elmegyek az épülő Mol torony mellett, a Kopaszi Gátnál. Már 140 méter a torony daru! Hogyan építenek ekkora darut? A darukezelő hogyan bírja ezt a magasságot? Hogyan bővítik a daru magasságát?

Figyelt kérdés

#építési csodák
2021. júl. 31. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
2021. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha a kis darut sokat locsolják és trágyázzák megnő ilyen nagyra.
2021. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek szerint létezik olyan magas mobil daru, amely ilyen magasba tud emelni tárgyakat." Sok van mi csodálatos, de az embernél nincs csodálatosabb!"
2021. júl. 31. 19:19
 4/8 anonim válasza:
100%
a daru önmagát is tudja emelni egy csúszó zsalu szerű valamivel így egyszerűen csak felemeli az új darabot, feltolja magát, beillesztik az új darabot és már kész is! de gondolom te is láttad hogy a daru az épülethez van rögzítve
2021. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy épül a daru, mint az épületek, hogy újabb és újabb egységeket húznak a tetejére, hanem alulról toldják be a magasító elemeket.
2021. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Láttam már olyat is, ahol helikopterrel emelték egymásra a daru részeit.

Nekem az jutott már többször eszembe, hogy mi van akkor, ha a darukezelőnek hirtelen biológiai szükségletei támadnak? Mert nem hiszem, hogy odafent lenne wc.

2021. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6


vödör

2021. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Több lépésben az épülettel együtt építik a darut. Kiemelik a toronyrészt, majd bepótolnak egy darabot ehhez rögzítik a tornyot, majd az egész szerkezet feljebb mászik (ami meg tudja emelni a tornyot).
2021. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!