Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik usb-s mikroszkópot...

Melyik usb-s mikroszkópot ajánlanátok fonalférgek megfigyelésére?

Figyelt kérdés
Hobbiból szeretnék a talajból fonalférgeket gyűjteni, majd vizsgálni őket. Milyen usb-s mikroszkópot ajánlanátok erre?

2021. aug. 5. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából jó formán bármilyen USB-s mikroszkóp jó erre a célra
2021. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok benne biztos, hogy ezzel nem sérted-e a személyiségi jogaikat.
2021. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha USB-t írsz, akkor felvételeket akarsz készíteni talán, mert létezik másfajta digitális mikroszkóp is, lcd kijelzős például.

Az olcsó 5-6000 Forintosaknak azért van értelme, mert azzal is sok mindent lehet látni és ha nem kattansz rá, akkor nem költöttél, vesztettél sokat, de ha több pénzt is szánsz rá, akkor jó lenne tudni, mennyit, mert ettől sok függ.

Általánosságban jó ha van állványa, a felbontás minimum 3 Mp, de inkább 5 Mp fölött legyen, a vásárlói véleményekből olvasd el a kritikusakat, mennyire használható az állvány, a szoftver. Fontos a látómező és a fizikális nagyítás, a digitális zoom nem elsődleges, az többnyire csak parasztvakítás

Ez már elég jó, nekem volt ilyen, bár nem használtam sokáig, elkunyerálta az unokám

[link]

Régebben olcsóbb volt, de keress rá az árukeresőn.

2021. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Elsősorban azért szeretnék USB-set, hogy a gépen jelenjen meg amit a mikroszkóp lát, ne nekem kelljen görnyednem a kukkerbe.
2021. aug. 6. 00:48
 5/5 Marci71 ***** válasza:
100%

Ez attól függ mit értesz az alatt hogy vizsgálni akarod őket. Ha nézni akarod ahogy ficánkolnak akkor bármelyik jó lehet, ha mondjuk fajra szeretnéd határozni akkor gyanítom egyik se lesz jó. Annyit kell tudni ezekről az USB "mikroszkópokról" hogy tulajdonképpen egy webkamera csak a lencséje másképp van elhelyezve. A tudása kb. egy kézi nagyítónak felel meg csak a képernyőre adja a képet. A mikroszkópoknál nem a nagyítás hanem a feloldás az ami számít , és egy darab lencsével bármennyire is tökéletes lenne az nem lesz túl jó a feloldás, A feloldás határozza meg mekkora az a legkisebb részlet ami még látható. Nem véletlenül van egy összetett mikroszkópban egy csomó lencse, azok nagy része a képhibákat javítja.

A másik probléma ezekkel az állvány. A noname kínaiakhoz adott állvány többnyire semmit nem ér , használhatatlan. Egy jó állvány meg kb annyiba kerül mint maga a kütyü.De ha komolyabb célra akarod használni akkor mindenképp kell agy stabil fém állvány hozzá.

Azt is tudni kell hogy az általuk adott kép alapvetően különbözik attól amit biológiai mikroszkópban látnál mivel azok áteső fénnyel működnek ezek pedig ráesővel. Ebből a szempontból inkább a sztereó mikroszkópra hasonlítanak csak persze nem sztereó a képük.

Nekem van kettő noname kínai, egyik 0,3 mp a másik 10 mp. Sokat nem használom őket, összetett mikroszkóp vagy sztereómikroszkóp sokkal használhatóbb , egész más élményt ad , sokkal részletgazdagabb a képük.

2021. aug. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!