Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudjuk, hogy az elemi...

Honnan tudjuk, hogy az elemi részecskék léteznek?

Figyelt kérdés
Ha jól gondolom, senki sem látott protont, elektront, neutront. Mi alapján biztosak akkor a tudósok abban, hogy az atomok azokból épülnek fel?
2021. aug. 10. 21:05
1 2
 1/19 Z003 ***** válasza:
83%

Tegyük fel hogy amikor hazaérsz az életársadat mesztelenül találod egy szintén pucér idegennel az ágyban.


Nem tudhatod hogy megcsalt hiszen nem láttad. Viszont minden jel arra mutat, hogy nem csak valami fura férreértés történt.


Hasonló a helyzet az elemi részecskékkel is. Eltekinte attól az apróságtól hogy a fotonokat elektronokat stb már rég óta érzékeljük és vizsgáljuk őket például a részecske ütköztetőkben.

2021. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Neeee, ugye ez nem megint az okos, elektrontagadó önjelölt tudósunk???
2021. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Az agyadat sem látta senki, mégis biztos vagy benne, hogy létezik... Mi már kevésbé, de az más kérdés.
2021. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Hiaba tiltanak ki, visszajon mint az aranyer.
2021. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
De legalább a jelentett kérdéseit törölhetnék. Az a baj, hogy a jelentéshez nem lehet kommentet írni. És ezt kihasználja a kis pondró k*cs*g.
2021. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

A neutron és az elektron is detektálható, gondoljunk csak a béta és neutron sugárzásra.


Emellett az atomtömeg-kötési energia kapcsolata is az elemi részecskék létezését bizonyítja.


Az influenza vírusát sem látod. Mégis másfél hétre kiüt.

2021. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Van ködkamra, buborékkamra, magfotoemulzió. Részecskéket detektálnak vele. A nyugalmi tömegük szerint osztályozzák
2021. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elektrontagadó.


Olvasok egy ismeretterjesztő könyvet, ahol tényként beszélnek az elemi részecskékről, de ennyi.


Az elmúlt tanévben kémia órán (esti gimnáziumban) is tanultam róluk, de nem esett szó a bizonyításról.

2021. aug. 10. 22:29
 9/19 A kérdező kommentje:

#5


Kár, hogy ennyi indulat van benned, de összeskeversz valakivel. Az élőző kommentben írtam magamról. Csak egy érdeklődő vagyok.

2021. aug. 10. 22:31
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Ez a kérdés engem is érdekelne.

Miért baj ha meg kérdezi valaki. Nem lehet mindenki olyan okos mint ti kedves válaszolók

2021. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!