Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az evolúció, és milyen...

Mi az evolúció, és milyen bizonyíték van a létezésére?

Figyelt kérdés
"Google a barátod" típusú választ nem kérek, ez egy kérdezz-felelek oldal, ha valakinek nem szimpatikus a kérdés, akkor ne válaszoljon rá!

2021. aug. 14. 11:45
 1/10 sadam87 ***** válasza:
100%

Konkrétan van egy könyv, aminek ez a címe, ajánlom a figyemedbe!

[link]

2021. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Azon kívül, amit sadam írt, A Zállatorvos youtube csatornának van egy jó kis 4 részes minisorozata erről, amit szívből ajánlok, itt az első rész:

https://www.youtube.com/watch?v=U1dIQLlVeXo

Innen meg fel fogja ajánlani a többit :)

2021. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

#2

Köszönöm szépen! A könyvet megrendeltem, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az enyém lett az utolsó kapható példány belőle.

A videósorozatot is megnézem, lehet, hogy több kérdést fog felvetni bennem, mint megválaszolni.

2021. aug. 14. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

""Google a barátod" típusú választ nem kérek, ez egy kérdezz-felelek oldal, ha valakinek nem szimpatikus a kérdés, akkor ne válaszoljon rá!"


Hát bizony, ez tényleg egy kérdezz-felelek oldal, így akinek nem tetszik hogy válaszok jönnek a kérdésére, az ne írjon ki kérdést :)

Egyébként pedig a gugli tényleg a barátod jelen kérdésben. Ha beleírod, hogy "Mi az evolúció", akkor az első öt link bármelyikét megnyithatod, és érthetően le van írva mindenhol az evolúció mibenléte. Meg a hatodik osztályos biológia tankönyvben is.

Ha nem érdekel, akkor az evolúció nem érdekel, akkor meg miért is írtad ki a kérdésedet?

2021. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sadam87 ***** válasza:
100%

#3

Remélem, tetszeni fog, én szeretem. A szerző a 20. század egyik legjelentősebb evolúció biológusa volt.

2021. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Hát bizony, ez tényleg egy kérdezz-felelek oldal, így akinek nem tetszik hogy válaszok jönnek a kérdésére, az ne írjon ki kérdést :)"


Ebben igazad van, csak nem akartam felesleges köröket lefutni. Nyilván nem véletlenül írtam ki ezt a kérdést ide.


"akkor meg miért is írtad ki a kérdésedet?"


Mert azt hittem, hogy ír majd valaki egy leegyszerűsített választ, és én utána felvethetem az egyéb kérdéseimet. De úgy látszik, hogy nem úszom meg, hogy jobban beleássam magam a kérdésbe, de ez nem is baj.


Amíg meg jön a könyv, addig megnézem a fentebb ajánlott videósorozatot.

2021. aug. 14. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elnézésedet kérem, csak ilyesmiket a trollok szoktak hozzáírni a kérdésükhöz. Beriasztottad a troll-méteremet :) Kicsit kezd túl érzékeny lenni az utóbbi időben. Tényleg sajnálom, és eredményes evolúció-tanulmányozást kívánok neked a megadott forrásokból!
2021. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hatha neked kell bizonyitek a letezesere, sejtem milyen kerdeseid lennenek. :D
2021. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

A megismerésnek sok szintje van. A kérdés úgy tűnik, mint ha nulláról indulna valami. Onnan pedig nehéz válaszolni, ez a hely akkor sem egy tanulmány rovat, ha néha páran oldalakat írnak.

Hogy mi a probléma, azt egy hasonlattal világítanám meg. Kérdés: mi a geometria? Hát bizony összekaphatja magát, aki a megértés igényével akar erről írni valamit. És sok munkája lesz benne. Ha azonban mondjuk az a kérdés, hogyan lehet a kör és a háromszög fontosabb tulajdonságait kiszámolni? - ez konkrét, megválaszolhat (bár ez se rövid).


Röviden és semmitmondóan az evolúció az élet fejlődése törvényeinek összessége, amely leírja, miképp jön létre az egyszerűből a bonyolultabb, és miért pont úgy. Ezen túl viszont már számos olyan részlet jön, ahol a válaszoló abba a dilemmába kerül, hogy ha rövid, esetleg érthetetlen és pontatlan, ha hosszú, esetleg unalmas. Az iskolában a tanárnak az a hatalmas előnye, hogy tudja milyen pontról indul, és folyamatosan látja, ki meddig és milyen minőségben jut. Itt a válaszoló semmit sem tud a kérdezőről. Márpedig, mint tudjuk, egy írás hatékonysága azon múlik, hogy a szerző tudja, kinek írja.

2021. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Nem tudtam, hogy ide csak professzorok járnak. Azt se tudom, hogy miért kell lefitymálni valakit? Szerintem sokkal jobb ha valakinek vannak kérdései, mintha nem lennének. Legyen az illető akármilyen szinten.


#9 Igazad van, elmerülök a témában valamennyire és írni fogok ide, ha felmerül valamilyen kérdés közben.

2021. aug. 14. 18:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!