Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kékestetőn ha kutat ásnának/fú...

Kékestetőn ha kutat ásnának/fúrnának, kb hány méteren jentkezne víz?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 05:16
 1/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így nem lehet pontosan megmondani. Kékestetőn is lehetnek/ vannak föld alatti források, úgyhogy lehet, hogy csak pár tíz métert kellene leásni.


Amúgy Kékestetőn is van étterem, szanatórium stb., nem tudom, ők honnan kapják a vizet.

2021. aug. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 es Központi vizet kapnak!
2021. aug. 15. 06:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Hol lehet ott a talajvíz vagy a vízzáró réteg?
2021. aug. 15. 06:43
 4/7 A nagy Levin ***** válasza:
#2 gyanítottam, hogy így lehet.
2021. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: nézd meg, hol a legmagasabban működő forrás, na ott lehet valahol.
2021. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem túl valószínű, hogy Kékesen a vízszint ott lenne, ahol a legfelső forrás. Már csak abból adódóan is, hogy a víz lefelé folyik, tehát valahol össze kell gyűlnie annak, ami a forrásnál kifolyik. Méghozzá elég nagy mennyiségben, ha aszályos időben se apad el.

Bár még az is lehet, hogy Kékes alatt sokkal lentebb van a víz, mint a forrás kifolyása, ki tudja, hogy gyűrődtek meg ott a vízzáró rétegek. A Mátra nyugati részén mutattak nekem egy meredek domb tetején lévő kutat, amiben 10 m körül van a víz, légvonalban tőle 100 m-re, egy mély völgyben meg 40 m körül van csak víz az ottani kútban. Szóval érdekes dolog ez.

Az ország legmagasabban eredő patakja amúgy a Vár-patak, 960 m-en ered, a Kékes közelében.

[link]

Források vannak még magasabban is, a Vár-patak forrásához közel, a Disznó-kút és a Pezső-kút. Mindkettőről olvasni a neten, hogy az az ország legmagasabb forrása.

[link]

Ezen a térképen látni Kékest, a két forrást (a közelben még újabbat is), valamint a kék csík a patak:

[link]

Ez az oldal bele szokott tenni a linkbe egy szóközt, ezt ki kell törölni, miután bemásoltuk a címsorba.

2021. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jávorkút és van egy a szanatóriumban is (kékes-forrás) valamint a Disznó-kút. Ezek a legmagasabban fekvő források nálunk.

A fúrást a sziklás kőzet akadályozhatja. A vizet pedig lentről nyomják fel a csúcsra és a csúcson van egy vízmű, amennyire tudom.

2021. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!