Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tételezzük fel, hogy máshol...

Prokopf kérdése:

Tételezzük fel, hogy máshol is kialakult értelmes faj az univerzumban. Legalább mennyi és milyen típusú érzékszervekkel kell rendelkeznie a fajnak, és milyen további biológiai képességek kellenek elengedhetetlenül ahhoz, hogy tudjon számolni?

Figyelt kérdés

Számolás alatt az általunk ismert matematikát, ezen belül is elsősorban az algebrát értem. Számos film (pl. Érkezés (2016)) szól arról, hogy tudósaink szerint a két faj kommunikációjának a közös nyelve a matematika lehetne. De mi lehet az a minimális (elsősorban biológiai) követelményrendszer amit egy fajnak teljesítenie kell, hogy a mienkéhez hasonló matematikát hozhasson létre?

Ezen feltételezett minimális követelményrendszer teljesítése hiányában következtethetek -e arra, hogy amennyiben az adott faj rendelkezik a miénkhez hasonló matematikával, akkor azt egy másik fajtól szerezte? (pl. a faj egy mesterséges intelligencia megjelenési formája, más faj által alkotott faj, fajközi csere folytán jutott hozzá stb.)

Elképzelhető -e, hogy evolúciós veszteség az eredeti követelményrendszer eltűnése? (ilyen lehetne például egy olyan faj, amely már csak virtuális formában létezik)



2021. aug. 25. 23:05
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:

2XSü: Összességében egyetértek, de én erősen kétlem, hogy magas intelligencia ki tudna alakulni csoport-kooperáció szüksége nélkül.

Persze nem lehet kizárni, de én erre nem látok nagy esélyt.

Aztán lehet, hogy túlságosan befolyásol engem az intelligencia FÖLDI kifejlődésének az útja és ezért zárom ki.

2021. aug. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!