Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan készíthetek réz-szulfát...

Hogyan készíthetek réz-szulfát (réz-gálic) kristályokat otthon?

Figyelt kérdés

Én nagy kristélyt szeretnék (nem kell hatalmasra gondolni) és azt szeretném kérdezni hogy ezt hogy tudnám otthon megcsinálni? Sókristály készítéséről már olvastam, de az általában kocka alakú lesz(én úgy tudom), a réz-gálicé meg rombusz alakú és szép kék, ezért is szeretnék abból.

Réz-szulfátot asszem lehet venni a gazdaboltban (itt ebben a városban), csak az érdekelne hogy hogyan kéne ezt megcsinálni??


2010. aug. 30. 13:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy telített oldatot készítettem a rézgálicból egy kis pohárban, aztán egy madzagra/cérnára kötöttem egy kis darab kristályt (kb. borsó méretűt). Belelógattam az oldatba és vártam. Nem emlékszem már, hogy mennyi idő alatt lett belőle kristály, de szerintem 1 hét alatt meglesz. Ugyanezt timsóval is meg lehet csinálni.
2010. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

A vérna végére minek kristély?


Amúgfy a cérnát elég egyszerűen az üvegbe lógatni?

2010. aug. 30. 13:35
 3/27 anonim ***** válasza:
Ja de nekem így nem rombusz alakú lett, hanem szép csillogós mindenfelé elágazó :).
2010. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
azért mert arra a kis kristályra kezd majd rárakódni a többi. Egyébként meg szerintem az egész cérnára rakódna (bár ebben nem vagyok biztos).
2010. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért. ^^'
2010. aug. 30. 13:37
 6/27 A kérdező kommentje:
De megvárom míg bekristályosodik az oldat, és egy kristályt kiveszek, rárakom a cérnára és belelóggatom?
2010. aug. 30. 13:38
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem. A réczgálicot amikor megveszed az kb. úgy néz ki mint a cukor, tehát már elve kristályokból áll, így nem olyan nehéz egy db.-ot rákötni a cérnára.
2010. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
és max mekkora lesz?:P
2010. aug. 30. 13:53
 9/27 anonim ***** válasza:
a türelmedtől és a feloldott anyagtól függ. Én egy 2dl-es kispohárban csináltam és kb. dióméretű lett. Közben eszembe jutott, hogy arra figyelj, hogy a pohár oldalához ne érjen hozzá a kristály, mert akkor nem tud minden oldalára egyenletesen rárakódni az anyag. Én azt hiszem egy kis pálcára kötöttem a cérnát és úgy lógattam be.
2010. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy relatíve lassan kristályosíts. Ha melegíted az oldatod, és úgy válik ki a kristály, akkor a teljes belógatott cérnára fog rakodni, és viszonylag gyorsan. Ha az oldatod a víz párolgása révén telítődik, akkor a kristályosodás ugyan lassabb, de szépen és egyenletesen rakódik le. Arra figyelj, hogy ha kialakult a cérnán egy újabb góc (értsd másol is kristályosodni kezdett), akkor azt kapargasd le óvatosan. 1-2 hét alatt simán elérheti a kristályod mérete a pohárét, amiben lógatod a cérnát.


Sok sikert :)


maci

2010. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!