Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kísérletet végezzek...

Milyen kísérletet végezzek biológiából?

Figyelt kérdés
Nyári szünetben valamilyen biosz kísérletet kéne csinálnom, de nem tudom, hogy mit csináljak. Most leszek 9.-es.
2010. aug. 30. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Hmm... van egy napod a nyari szunetbol, hajra!

A legegyszerubb, amikor buzaszemeket teszel egy vattaval belelt tejfoloskupaba. kb. 6 eleg lesz. mindegyikben mas korulmenyek legyenek.

1 csak vatta, benne a buzaszem

2. vizes vatta, buzaszem

3. ecetes vatta, buzaszem

4. vizes vatta, buzaszem, lefedett kupa.

5. sos vizes vatta, buzaszem

6. sos vizes vatta, buzaszem, lefedett kupa.

varsz 2 hetet, es meglatod, hogyan csiraznak ki. vezess jegyzokonyvet, h milyen homersekleten tartottad oket, milyen korulmenyek kozott.

ez arra jo, hogy megmutatja, kulonbozo korulmenyek kozott hogyan fejlodik ki a novenykezdemeny...

am csinalhatod babbal, kukoricaval, sargaborsoval is.

2010. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, egyébként még van 1 hetem sulikezdés után, de szerinted melyik növény csírázik ki leghamarabb, mármint melyik fajta?én úgy emléksyem hogy a bab nem?
2010. aug. 30. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
A bab jó lesz, mindegyik felállásba tegyél legalább 5 szemet, és azt is írd, hogy mikor jelenik meg a csíra. Némelyik körülmény csak lassítja a csírázást, de nem gátolja teljesen, illetve előfordulhat, hogy 5-ből 1 kicsírázik rossz körülmények közt is. Azt is írd fel, hogy mennyi ecetet/sót raksz a vízhez.
2010. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ok, köszi még egy utolsó kérdés:

7 nap alatt meg lehet ezt csinálni?

2010. aug. 30. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet. Kezdd el ma, és írd a jegyzőkönyvet minden nap. Van otthon babod?
2010. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
elkezdtem ma, köszi a segítséget, remélem silerül!
2010. aug. 30. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként ha nem sikerül egy kísérlet, az is egy eredmény, nem kötlező, hogy úgymond "szép" eredményeid legyenek. Szóval ha egy hét múlva csak 35 szem rohadt babod lesz, az is egy eredmény, leírhatod, látszik hogy megtervezted, foglalkoztál vele, stb.
2010. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oké, azért remélem, hogy legalább a "vizes" ki fog csírázni, ja egyébként az miért lehet ,hogy a 2. napon a sós sárga lett, mármint a vatta meg a víz?
2010. aug. 31. 19:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert a só ozmotikus nyomása kivont valamit a babból. Ez lehet valami pigment a héjból, vagy bármi, ami aztán később megsárgult - ezt nem tudom. Mennyire sós az a sós?
2010. szept. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1 kávéskanál só 0,5 deci vízben
2010. szept. 1. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!